İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), İstanbulkart’ı, İstanbulluların günlük yaşamlarında daha aktif şekilde kullanmalarını sağlayan kampanyalar düzenliyor. İBB tarafından duyurulan yeni İstanbulkart kampanyasıyla birlikte artık Starbucks’ta ücretsiz kahve içebilmek mümkün oluyor. İstanbulkart sahiplerine Starbucks şubelerinde ücretsiz kahve hediyesi kazandıran kampanyanın koşulları belli oldu. Peki İstanbulkart sahipleri Starbucks’tan ücretsiz kahve hediyesini nasıl alır? İşte İstanbulkart Starbucks kampanyasının tüm detayları!

İstanbulkart Starbucks Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB), tarafından düzenlenen yeni İstanbulkart kampanyası, İstanbullulara Starbucks şubelerinde ücretsiz kahve alma fırsatı sunuyor. 02.06.2022 ile 02.12.2022 tarihleri arasında geçerli olan İstanbulkart Starbucks kampanyası ile 1 adet “tall boy” içecek ikramı kazanılabiliyor.

İstanbulkart Starbucks Kampanyası Koşulları

İBB, tarafından düzenlenen yeni İstanbulkart kampanyası kapsamında 12 Aralık’a kadar ilk defa Starbucks Mobil uygulamasını indiren ve İstanbulkart ile 50 TL bakiye yükleme yapan herkes, Starbucks kampanyasından yararlanabiliyor. Kampanyadan yararlanabilmek için Starbucks Mobil uygulamasını ilk defa cihazına indirmiş olunması gerekmektedir. Bu ilk şartı sağlayan tüm İstanbulkart sahipleri İstanbulkart dijital bakiye ile Starbucks Mobil uygulamasında 50 TL ve üzeri bakiye yüklemesi yapmalıdır.

Kampanyadaki bu koşulları sağlayan İstanbulkart sahipleri, Starbucks Mobil uygulamasındaki işlemine özel olarak 15 yıldız kazanıyor. Uygulamada kazanılan 15 yıldız ise 1 adet tall boy yani küçük boy kahve hediyesi alma imkanı sunuyor. Daha önce Starbucks Mobil uygulamasını kullanmış olanlar ise İstanbulkart’a özel olarak sunulan bu “Hoş Geldin” kampanyasından yararlanamamaktadır.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

İstanbulkart ile Starbucks Mobil’de Bakiye Yükleme

İstanbulkartlılar, Starbucks Mobil uygulamasında bakiye yükleme işlemini basit şekilde gerçekleştirebiliyor. Starbucks Mobil uygulamasında hesabını oluşturduktan sonra “Para Yükle” ekranındaki ödeme seçenekleri arasından “İstanbulkart” seçilmelidir. Bu şekilde bakiye yükleme talimatı oluşturulabilir. NFC teknolojisi desteği bulunan cihazda İstanbulkart üzerindeki karekod okutularak, ödeme talimatının tamamlanması sağlanabilmektedir.

Bu işlem ile Starbucks Mobil uygulamasındaki “dijital cüzdana” yüklenen bakiye için daha sonraki süreçte herhangi bir iade imkanı ise bulunmuyor. Söz konusu bakliye sadece Starbucks mağazalarında yapılacak alışveriş işlemlerinde kullanılabilmektedir. Kampanaya kapsamında kazanılan yıldız hediyesi bakiyesi ise işlemin gerçekleştirilmesinden sonraki 24 saatlik süre içerisinde Starbucks Mobil uygulamasındaki hesaba tanımlanmaktadır.