Konya’da bir süt toplama merkezinde, süt kazanlarında süt banyosu yapan firma çalışanı Emre Sayar’ın yargılaması devam ediyor.

Konya’da bir sosyal medya paylaşımı ile ortaya çıkan ve akıllara durgunluk veren süt banyosu fotoğraflarına dair süt merkezinde çalışan Emre Sayar ve arkadaşı Uğur Turgut’un yargılanmalarına devam ediliyor. Sayar ve Turgut’un son duruşmasında tanık olarak konuşan iş arkadaşları Mustafa Coşkun ise ifadesinde konuya bambaşka bir boyut kazandırdı. ‘Kazanlarda dezenfektan var!’

İşletme Mühürlenip Kapatıldısüt banyosu 1

Konya’da 6 Kasım 2020 tarihinde bir sosyal medya paylaşımı ile ortaya çıkan fotoğraflar herkesi şaşkına uğratmıştı. Bir süt toplama merkezinde çalışan Emre Sayar adlı kişinin süt kazanında süt banyosu yaparken çektirdiği fotoğrafın arkadaşı Uğur Turgut tarafından paylaşılması sonrasında her şey ortaya çıkmıştı. Hızla yayılan görüntülere adeta tepki yağarken Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatı doğrultusunda Meram Sanayi Sitesi’ndeki süt toplama merkezi denetimden geçirildi. Yapılan denetim sonrasında iş yerinde bulunan tüm ürünler imha edilerek işletmenin onay belgesi iptal edildi. Ayrıca işletme tüm faaliyetlerinden men edildikten sonra mühürlenerek kapatıldı.     

Tanık İfadesi: ‘Kazanın Dibinde Dezenfektan Bulunuyor’

süt banyosu 2

Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz... Özellikle Çocuklarınız Bu Pastaya Bayılacak! Karpuz Görüntüsünde Bol Çilekli Pasta Yapıyoruz...

Sosyal medyada yayılan fotoğraflarla ortaya çıkan olayda kazanda süt banyosu yaptığı iddia edilen Emre Sayar ve görüntüleri paylaşan arkadaşı Uğur Turgut'un, 2'şer yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaları sürüyor. Duruşmada tanık olarak dinlenen iş yeri çalışanlarından Mustafa Coşkun’un iddiası ise daha da akıl almaz. Mustafa Coşkun, söz konusu kazanlarla ilgili, ''Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum. Sadece imha edilecek süt artığını alırken gördüm. Kazanın içerisinde yerleri temizlemek için kullanılan dezenfektan maddeleri bulunuyor. İş bittikten sonra dökülür'' dedi.

Mahkemeye heyeti, Cumhuriyet Savcılığının mütalaasını hazırlaması için duruşmayı erteledi