Ankara’da tacize uğrayan iki kız çocuğunu korumaya çalışırken tacizciler tarafından bıçaklanarak öldürülen Haydarcan Kılıçdoğan’ın babası konuştu.

Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor! Dışardaki Hazır Cipsin Uzun Yıllardır Saklanan Formülünü Bulduk, Bu Şekilde Yapınca Orijinal Lays Tadında Oluyor!

Ankara’da 12 ve 13 yaşlarındaki iki kız çocuğunun tacizine engel olmaya çalışırken tacizciler Mert T. (17) ve Yunus H. (17) tarafından bıçaklanarak öldürülen Haydarcan Kılıçdoğan'ın (28) babası Nurettin Kılıçdoğan açıklamalarda bulundu.

‘Çocuğumla Gurur Duyuyorum’

haydarcan 1

İki kız çocuğunu korurken öldürülen Haydarcan Kılıçdoğan’ın babası Nurettin Kılıçdoğan, “Çocuğumla gurur duyuyorum. Ölmesini hazmedemiyorum ama her insanın yapması gerektiği şeyi yaptığına inanıyorum” dedi. Geçtiğimiz Pazar günü Ankara Yenimahalle Batıkent ilçesinde meydana gelen olayda kafede doğum günü kutlayan iki kız çocuğu, dışarıya çıkarak karşılaştıkları Haydarcan Kılıçdoğan’dan yardım istemişti. Bu durum üzerine kızları taciz ettiği ileri sürülen Mert T. Ve Yunus H. İle Haydarcan Kılıçdoğan arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada Kılıçdoğan 6 yerinden bıçaklandı. Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Haydarcan Kılıçdoğan, hayatını kaybetti.

Olayın ardından oto tamircide çalışan Mert T. ile Yunus H. gözaltına alındı. Kavga sırasında Haydarcan Kılıçdoğan'ı Mert T.'nin bıçakladığı belirlendi. Mert T. ile Yunus H., sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ölmesini Hazmedemiyorum

haydarcan 2

Baba Nurettin Kılıçdoğan, oğlunun gösterdiği bu tavır karşısında onunla gurur duyduğunu açıkladı. Konuya dair "Söylenecek kelime bulmak çok kolay değil. Ancak her aile çocukları ile gurur duyar. Ben de çocuğumla gurur duyuyorum. Ölmesini hazmedemiyorum ama her insanın yapması gerektiği şeyi yaptığına inanıyorum. Ne mutlu ki bana böyle bir çocuk yetiştirebilmişim. Duyarlı çocuk yetiştirmişim. Söyleyecek başka bir şey bulamıyorum. Kelimelerle ifade etmek çok zor bu olayı" dedi.