1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. TADF'DA YENİ DÖNEM BAŞLADI
TADF'DA YENİ DÖNEM BAŞLADI

TADF'DA YENİ DÖNEM BAŞLADI

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), Seçim Kongresini New York’da gerçekleştirdi.

A+A-

Muhalif derneklerin oluşumunda Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), Seçim Kongresini New York’da gerçekleştirdi. Faruk Acar olağan kongreye kadar başkan seçildi. Yurt dışında yaşayan Türklerin en büyük “çatı kuruluşu” olan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu “Olağanüstü Seçimli Kongresi’ni yaptı ve federasyonun duayenlerinden Faruk Acar Olağan Kongre’ye kadar Başkan seçildi.

Bir süredir çalkantılar yaşanan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF), Faruk Acar’ın başkanlığa gelmesiyle sular duruldu ve yeni bir dönem için yola çıkıldı. New York’da yapılan Kongreye çok sayıda dernek katılarak Federasyonun yeni yönetimine olan açık desteklerini gösterdiler. Açıs Konuşmasını Yönetim Kurulu adına TADF sözcüsü Ahmet Çavaş’ın yaptığı kongrenin Divan Başkanlığı’nı eski dönem Başkanı Tohan Hazinedar yaptı. Türk Amerikan Toplumu icinde toplumsal barışı yeniden insaa etmek için göreve gelen Yeni Başkan ve Icra Kurulu bunun göstergesi olarak ilk icraatlarını kongrede gösterdiler.

Divan Başkanlığı’na sunulan bir önerge ile Kongreye katılan Aktif derneklerin dışında kongrede bulunan inaktif dernekler icinde yoklamaya katılanların tüm geriye dönük aidat borçları silinerek Aktif dernek konumuna geçmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.


Önergeler sonunda seçimlere geçildi ve kongreye katılan tüm derneklerin tek aday olarak gösterdiği federasyonun duayen isimlerinden Faruk Acar oy birliği ile TADF Başkanı seçildi. TADF Başkanı seçilen Faruk Acar yaptıgı konusmada “Bugün arkadaslarımla birlikte TADF tarihinde yepyeni bembeyaz bir sayfa açıyoruz.

En öncelikli amacımız TADF’yi bir takım çıkar gruplarının oyuncağı olmaktan çıkarıp Türk Toplumuna mal etmektir. TADF bir kaç kişinin değil ABD yaşayan her bir Türk ve Türk asıllı soydaşımızın ocağıdır, gözbebeğidir. Buradan herkese sesleniyoruz. Biz bugünden itibaren tertemiz şeffaf pırıl pırıl bir federasyonu hayata geçirmek icin yola çıktık. Gelin bu you birlikte yürüyelim.

Gelin bize katılın. Amerika’da yaşayan her Türk’ün gurur duyacağı benimseyeceği sahip cıkacağı bir federasyonu birlikte inşaa edelim. Birlikte daha güçlü daha etkili olalım. Kimseyle kavgamız yok! Kimseye kırgın değiliz. Kapımız herkese açık." dedi.

Faruk Acar’ın Başkan seçildiği TADF İcra Kurulu şu isimlerden oluştu.
 Faruk Acar Başkan
Serdar Oney (Başkan Yardımcısı İcra Kurulu Üyesi)
Ali Riza Doğan (İş İnsanı)
Bahattin Özkan (Kamu Yönetimi Uzmanı)
Ahmet Çavaş (İş İnsanı)
Şerefcan Özdemir (Yönetici / Sanatçı)
Bahar Karakuş (Emekli Hemşire )
Aysel Demirkan (Emekli Hemşire )
Doğan Guneş (İş İnsanı)
Oğuz Özdemir (İş İnsanı)
Necati Ağa (İş İnsanı)
Nuran Çınar (Gazeteci / Televizyoncu)
Fatih Erdoğan (İş İnsanı)
Veysel Erem (Yönetici)
Baris Erergun
Nazli Eda Özkiliç
Mehmet Pala
Selçuk Sal (Organizatör)
Nadia Azeri
Denetleme Kurulu
Tohan Hazinedar (İş İnsanı)
Ragıp Erdem
Atlı Botaş (Mühendis)
Disiplin Kurulu
Ibrahim Ekşi (İş İnsanı)
Hamit Pehlivan (İş İnsanı)
Muzaffer Küçük (İş İnsanı)
Ilham Coşkunkan (İş İnsanı)
Salih Yıldız (İş İnsanı)
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.