İstanbul’da taksicilere yönelik yapılan denetimler sürerken Mısır uyruklu bir turisti almayan taksi trafikten men edildi.

Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor Çocuk Okutan Aileleri İlgilendiriyor! Ziraat, Çocuklarınızın Tüm Eğitim Masrafları İçin 45.000 TL Ödeme Veriyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Taksim Meydanı'nda taksicilere yönelik denetimler sürüyor. Denetimler esnasında bazı taksiler belirli sürelerle trafikten men cezası aldılar.

Turistler İsyan Etti

taksi 2

Vatandaşların ve turistlerin oldukça yoğun olduğu İstanbul Taksim’de Emniyet güçlerince yapılan denetimler sonrasında bazı taksiler trafikten belirli sürelerle men cezası aldılar. Mısır uyruklu bir turistin Kapalıçarşı'ya gitmek için durdurduğu taksilerin kendilerini almadığını söylemesi üzerine polis, turisti yolcu olarak almayan taksiyi 10 gün süreyle trafikten menetti.

Turistlerin Şikayeti Trafikten Men Ettirdi

taksi 1               

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı sivil ve resmi ekipler, Tak-ı Zafer Caddesi üzerinde kontrol noktası kurarak taksileri durdurup, araçların evrak ve sürücü belgelerini inceledi. Bu esnada ailesi ile polis ekiplerinin yanına gelen Mısır uyruklu turist, Kapalıçarşı'ya gitmek için hiçbir taksiyi durduramadıklarını söyleyerek şikayette bulundu. Yaşadıklarını anlatan turist "Mısır'dan geldik, Kapalıçarşı'ya gitmek istiyoruz. Taksi bulamadık, bulduklarımız da 250 lira istedi, bu ücret bize pahalı geldi. Türkiye'de taksiciler mafya olmuş, dün de Levent'te bir AVM'ye gitmek istedik, fakat 150 lira istedikleri için yine taksiye binemedik" diyerek isyan etti. Bunun üzerine polis, Mısırlı turisti ve ailesini kabul etmeyen taksiciyi durdurdu. Taksi müşteriyi almadığı gerekçesi ile bağlandı ve 10 gün süre ile trafikten menedildi. Süren denetimlerde ayrıca çalışma izni ve ruhsat süresi dolan, araç üstünde logoları olmayan, emniyet kemeri takmayan, evrak eksiklikleri olan taksicilere de cezalar yazıldı.