Artan fiyatlar ve hayat pahalılığı her geçen gün toplumun tüm kesimlerini daha da zor durumda bırakıyor. Söz konusu fiyat artışlarından birisi de ulaşıma dönük zamlarla gündemde. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)'nin yapmış olduğu toplantıda taksi ücretlerine de zam getirildi. Ancak Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, toplantıdan çıkan zam kararını beğenmeyerek ek zam talebinde bulundu. İşte detaylar!

Zammı Beğenmediler!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından gerçekleştirilen toplantıda taksi ücretlerine zam kararı alınarak, söz konusu ücretlerde yüzde 29,10 oranında bir zam yapılabileceği kararına varıldı. Ancak toplantıda alınan zam kararının ardından söz konusu oranı beğenmeyen Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu konuya ilişkin tepkisini dile getirdi. Toplantıda kabul edilen zam teklifi sonrası taksilerde indi-bindi ücreti, yüzde 42'lik artışla 28 liradan 40 liraya yükseltildi. Diğer yandan kilometre başına alınan ücret de, 6.30 liradan 8.51 liraya çıkarıldı. Ancak bu rakamlar konusunda son dönemlerin en tartışmalı isimlerinden birisi olan Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, yetersiz bir rakam olduğunu dile getirdi. Yenikapı'da gerçekleşen toplantıya 50 taksi şoförü ile birlikte katılan Eyüp Aksu, yapılacak olan zammın en az yüzde 50 olması gerektiğini söyledi.

Tekrar Zam Talebinde Bulunacağız!

Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, toplantı sonrası yapmış olduğu açıklamada zam miktarının kesinlikle yetersiz olduğuna değinirken, "Giderlerimize karşı tekrar zam talebinde bulunacağız. Yarın veya öbür gün İBB'den yazıyı alacağız" dedi. Hatta taksi ücretleri için yapılan zammı beğenmeyen Aksu, "Biz yüzde 50'de ısrar ettik ama yüzde 40 oranında zam yapıldı" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da toplu taşımaya gelen zammın ardından sarı taksi açılış ücretleri de 12,65 TL'ye yükselirken, kısa mesafe ücreti ise 40 TL'ye çıktı. Taksi ücretlerine gelen bu zamlar yolcular açısından eleştirilirken İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ise yapılan zamları yetersiz bulduklarını ve hatta yeniden zam talebinde bulunacaklarını belirtti. Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi tarafından başlatılan zam çalışmaları, asgari ücret artışının netleşmesi ile birlikte resmiyet kazandı. İstanbul'da taksi fiyatlarına yeniden zam gelip gelmeyeceği konusunu ise vatandaşlar endişe ile bekliyor.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!