Tarımsal alanların daha verimli bir şekilde kullanılmasının yanında, kullanım oranının artmasına yönelik olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sürdürülebilir projeler üretiliyor. Çiftçinin desteklenmesine yönelik çeşitli hibeler, bakanlık tarafından sunuluyor. Geçtiğimiz birkaç içerisinde, çok çeşitli tarımsal destekler hak eden çiftçilerimize ulaştı. Son olarak dün hesaplara yatırılan, toplamda 54,8 milyon lirayı bulan destekle ilgili bilgi, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından sosyal medya aracılığıyla duyuruldu.

54,8 Milyon Tarımsal destek Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı

Tarım ve Orman bakanı Vahit Kirişçi, sosyal medyadan yaptığı duyuru da, "54 milyon 843 bin 181 liralık tarımsal destek ödemelerini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun." Dedi. Toplamda 54,8 milyonu bu destek ödemeleri sertifikalı tohum kullanan çiftçiler ve hayvan hastalıkları tazminatı olarak hayvancılık yapanlara ödeniyor. Hak edişler daha önceden belirlenmiş durumda ve belirlenmiş olan bu hesaplara, Cuma günü itibariyle destek ödemeleri yatırıldı.

Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği

Sertifikalı tohum kullanım desteği olarak toplamda 23 milyon 556 bin 186 lira çiftçilerin hesaplarına yatırıldı. Sertifikalı tohum kullanımı, tarımın geleceğinin güvence altına alınması açısından son derece önemli bir konu. Çiftçilerin sertifikalı tohuma yönlendirilmesi için sağlanan bu destekle, yakın bir gelecekte kıtlıkla uğraşmak zorunda kalacak olan dünyamız da, kendi tohumlarımızla ekimlerimizi yapmaya devam edebileceğiz. Sertifikalı tohum kullanımının arttırılması ve çiftçi tarafından tercih edilmesi bu sebeple büyük önem taşıyor. Bakanlık bu amaçla sürekli olarak artan destekler sunmaya devam ediyor.

Hayvan Hastalıkları Tazminatı Desteği

Hayvancılığın en büyük sorunlarından biri olan hayvan hastalıkları konusunda da devletin sürekli olarak kontrol ve destekleri devam ediyor. Her yıl sürdürülen hayvan hastalıkları tazminatı desteği sayesinde, hayvancılığın gelişimi, hastalıkların yayılımını engellemek ve toplum sağlığının korunmasına yönelik avantajlar sağlanıyor. Toplamda 31,286.995 lirayı bulan destek ödemesi, Cuma günü itibariyle hak eden hayvancıların hesaplarına yatırıldı.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Hayvancılığın gelişmesi ve hayvan sayısının arttırılması için, hayvan hastalıklarıyla mücadelenin süreklilik arz etmesi ve planlı bir şekilde yapılması gerekiyor. Hayvancılığın gelişmesine yönelik birçok destekten biri olan tazminat desteği ödemeleri, bu yıl için 31,2 milyon olarak yapıldı.