Tarım havzalarındaki üretimlerin arttırılması ve yeni yatırımların teşvik edilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çok sayıda destek sunuluyor. Bakanlık tarafından 2022 yılında çiftçileri hedef alan geri ödemesiz çok sayıda ödeme gerçekleştirildi. Ayrıca yılın son aylarında da çiftçilere yönelik olarak yeni destek ödemelerinin yapılmaya devam edildiği belirtildi. Çiftçilere yönelik son destek ödemesiyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den açıklama geldi. Ödemeler çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıklanan son destek ödemesiyle ilgili detaylar!

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Ödemeler Yapılmaya Başlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2022’nin son 4 ayında da çiftçilere destek olmaya devam ediyor. Özellikle sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte yeni ekin dönemine hazırlık kapsamında çiftçilere destek ödemeleri yapılmaya devam ediliyor. Her yıl olduğu gibi 2022 yılında da çiftçilere yönelik bakanlık tarafından milyarlarca TL’lik geri ödemesiz destek ödemesi yapıldı.
Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilerin banka hesaplarına yeni destek ödemesine başlandığı belirtildi.

Çiftçilere yönelik son destek ödemelerine ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den önemli açıklamalar geldi. Bakan Kirişçi, çiftçilerin banka hesaplarına yapılmaya başlanan destek ödemeleriyle ilgili resmi Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Bakan Kirişçi, Twitter paylaşımında toplamda 756.692.168 TL tutarındaki tarımsal destek ödemelerinin 30.08.2022 tarihi itibariyle başlandığı açıkladı. Çiftçiler için hayırlı ve bereketli olması temennisinde de bulunan Kirişçi, destek ödemelerinin kimlik numarasının son hanesine göre yapıldığını belirtti.

Tarımsal Destek Ödemesinin Detayları Belli Oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan tarımsal destek ödemesinin detayları da belli oldu. Buna göre Bakan Kirişçi tarafından destek ödemesinin toplamda 756.692.168 TL olarak yapılacağını açıkladı. Söz konusu ödemelerin 439.169.491 TL’lik kısmı “TMO Alım Prim Desteği”, 278.528.500 TL’lik kısmının “Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği” olarak yapıldığını açıkladı.
Ayrıca desteğin 1.550.240 TL’lik kısmının “Toprak Analizi Desteği”, 31.847.131 TL’lik kısmının “Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği” olarak yapıldığı açıklandı. Desteğin geriye kalan 4.296.478 TL’lik kısmı “Uzman Eller Proje Desteği”, 995.551 TL’lik kısmının “Yem Bitkileri Desteği” ve 304.777 TL’lik kısmının “Ek Girdi Desteği” olarak verildiği belirtildi.