Ev sahibi olmak isteyenlere müjde TEB'den geliyor: TEB elindeki evleri hem piyasa fiyatının yarısına satıyor, hem de düşük faizli konut kredisi veriyor!

Bankalar yüklü miktarlarda kredi verirken, karşılığında teminat isteyebiliyor. Bu tür durumlarda ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullere banka tarafından ipotek konuyor. Krediler sorunsuz geri ödendiği taktirde vade süresi sonunda gayrimenkul üzerindeki ipotek kaldırılıyor. Kredi ödemelerinde aksama yaşanması halindeyse borçluya geciken taksit için 90 gün yasal müddet tanınıyor. Bu süre sonunda da borcun ödenmemesi durumunda borçlu hakkında yasal takip başlatılıyor ve ödenmeyen borcun tahsilatı, ipotekli gayrimenkulün satılması yoluyla yapılıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

TEB Neden Elindeki Evleri Uygun Fiyata Satıyor?

TEB-8

Bankalar, kanunlar gereği farklı bir alanda ticari faaliyet gösteremiyor. Dolayısıyla ellerindeki evleri satamadıkları taktirde sermaye olarak kaydetmeleri gerekiyor. Ne yazık ki bu da batık kredi sorununa çözüm olmuyor. Bu sebeple diğer bankalar gibi TEB de elindeki evleri piyasanın yarı fiyatına satışa çıkarıyor. Evlerin bu kadar uygun fiyata satılmasının sebepleri arasında her banka gibi TEB'in de KDV mükellefi olmayışı yer alıyor. Haliyle TEB, KDV yükünü müşterilerine de yansıtmıyor.

TEB'in Sattığı Evleri Alabilmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

TEB 2-1

TEB elindeki evleri kendi internet sitesi üzerinden teklif usulüyle satışa sunuyor. Her gayrimenkul için eksper raporu ile muhammen bedel belirleniyor. Evler TEB'in gayrimenkul satış sisteminde bu muhammen bedel üzerinden satışa sunuluyor. Teklif verebilmek içinse öncelikle evi seçmek, sonra da en yakın TEB şubesine giderek söz konusu evin muhammen bedelinin %10'u kadar teminat yatırmak gerekiyor. Sonrasında alıcı adayının cep telefonuna sisteme giriş yapmasını sağlayacak bir şifre iletiliyor.

Ev almak isteyen kişi bu şifre ile TEB gayrimenkul satış sistemine giriş yaparak teminatını yatırmış olduğu ev için teklif verebiliyor. Söz konusu evler, banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor. Bu süre sonunda en yüksek teklifi veren evi almaya hak kazanıyor. Diğer kişilerin yatırdıkları teminatlar ise iade ediliyor.

TEB'in Avantajları Düşük Gayrimenkul Fiyatıyla Sınırlı Kalmıyor!

TEB1-1

TEB, müşterilerine yalnızca uygun fiyatlı ev satışı konusunda destek olmuyor. Buna ek olarak düşük faizli ev kredisi de veriyor. TEB'in verdiği %1,61 faiz oranlı ve 120 ay vadeli konut kredisi sayesinde ev almak isteyen herkes hayaline kavuşuyor. Hem uygun fiyatlı ev hem de düşük faizli kredi avantajıyla ev sahibi olmayan kalmıyor.