Bankaların sunduğu Konut Kredisi kapsamında ipotekli olan konutlar, çeşitli ödeme sorunlarının yaşanması halinde bankalara geçiyor. Bankalar bu konutları yasal mevzuat gereği süratli bir şekilde satmak zorunda. Bunun yanında bankaların bu satışları ihale yoluyla ve bu alanda çalışan çeşitli iş ortakları aracılığıyla satmaları gerekiyor. Doğrudan başka sektörde faaliyet göstermeleri yasal olarak mümkün değil.

TEB Konut satışları bu kapsamda sürekli güncellenen listeyle gerçekleşiyor. Bankaların KDV’den muaf olması ve aynı zamanda konutların yapılan değerlemelerinin, muadillerine göre daha düşük olması avantajları, bu konutları çok karlı yatırımlar haline getiriyor. Sizler için TEB tarafından satışa sunulan bazı konutlardan örnekler hazırladık.

Ankara Altındağ’da Konut 440.000 TL

Altındağ ilçesinde yer alan konut, 130 metre kare kullanım alanına sahip. 440.000 TL ilk satış bedeliyle satışa sunulan konut 3 oda bir salon düzeninde inşa edilmiş. Bölgedeki muadillerine göre son derece ekonomik bir fiyata sahip.

Ankara Keçiören’de Konut 240.000 TL

Keçiören’de 3 oda bir salon düzeninde inşa edilmiş daire, 240.000 TL ilk satış bedeliyle satışa çıkarılmış. Bölgedeki muadil dairelere göre son derece uygun bir fiyata sahip.

Bursa Orhangazi Depo 370.000 TL

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bulunan depo, 130 metrekare kullanım alanına sahip. Kullanım alanı ve bulunduğu bölgeyle, değerli ve işlevsel olan bir depo olarak satışa sunulmuş Bölgede ki muadillerine göre son derece uygun olan 370.000 TL ilk satış bedeliyle satışa sunulmuş.

Ankara Sincan’da Depolu Dükkan 120.000 TL

Ankara Sincan’da bulunan depolu dükkanın 99 metrekare kullanım alanı var. Bulunduğu mevkisi ve bölgedeki muadillerine göre son derece uygun bir fiyatla ihaleye çıkıyor.

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

İstanbul Esenyurt’ta Depolu Dükkan 600.000 TL

242 Metrekare kullanım alanına sahip, bodrumda bulunan 2 kattan oluşan bu depo, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yer alıyor. Bodrumda bulunan 2 kattan oluşan deponun ilk katı 116 metrekare, 2. Katı 124 metrekare kullanım alanına sahip. Yapı kullanım izni yani İskan belgesi bulunan depo, bölgedeki örneklerine göre son derece düşük bir ilk satış bedeliyle satışa sunulmuş durumda.