TEB'den emeklilere büyük sürpriz: 1600 TL nakit ödeme ve 300 TL indirim fırsatı tüm emeklileri bekliyor!

Koronavirüs pandemisi sebebiyle gelir gider dengelerinin bir hayli sarsıldığı bugünlerde, en çok etkilenen sınıflardan biri de emekliler oldu. Üretimin neredeyse durma noktasına gelmesiyle artan fiyatlar, emekli vatandaşları bir hayli zor duruma soktu. Emeklilere destek ise TEB'den geldi.

TEB'in Emekliye 1900 TL Destek Kampanyası Nedir?

teb tabela

Türk Ekonomi Bankası, maaşını TEB'e taşıyan emeklilere 1900 TL'ye varan destek paketini açıkladı. Emeklilere ilaç gibi gelecek bu kampanyanın şartlarıysa Türk Ekonomi Bankası'nın resmi web sitesinde yayınlandı. Maaşını TEB'e taşıyarak 36 ay boyunca maaşlarını Türk Ekonomi Bankası'ndan almayı taahhüt eden ve de 2 adet otomatik ödeme talimatı veren emeklilere 1600 TL nakit promosyon verilecek.

Nakit ödemeye ek olarak, maaşı taşıdıktan sonra TEB tarafından onaylanan kredi kartına da her 100 TL lik harcamalarına 10 TL olacak şekilde, 6 ay boyunca her ay 50 TL, yani toplamda 300 TL market ve sağlık harcamalarında geçerli indirim tanımlanacak.

Kampanya Koşulları Neler?

teb amblem

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Kampanya yalnızca 24.05.2021 tarihinden itibaren maaşını TEB'e taşıyan emekliler için geçerli. Buna ek olarak emeklilerin maaşlarını TEB'den alacaklarına dair 36 aylık bir taahhüt ve hesaplarından 2 adet de otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekiyor. Verilecek promosyon ise alınan maaşa göre değişiyor. Özetlemek gerekirse; 1499 TL'ye kadar maaş alan emeklilere 500TL promosyon + 500 TL ek promosyon olmak üzere toplamda 1.000 TL, 1.500-2.499 TL arasında maaş alan emeklilere 625 TL promosyon ve 625 TL ek promosyon olmak üzere 1.300 TL, 2.500 TL üzerinde maaş alan emeklilere ise  750 TL promosyon ve 850 TL ek promosyon olmak üzere toplamda 1.600 TL promosyon veriliyor.

Bu desteğe ek olarak, TEB'de kredi kartı bulunmayan emekli maaş müşterilerine, TEB Bonus'a başvurmaları halinde, onaylanan kredi kartıyla yapacakları market ve sağlık alışverişlerinde her 100 TL için 10 TL, 6 ay boyunca her ay 50 TL olmak üzere toplamda 300 TL indirim veriliyor.

Kampanyaya Nasıl Katılınır?

teb-sube-islem-yetkilisi-alimlari-yapiyor

Kampanyadan faydalanmak için emekli maaşınızı TEB'e taşıyarak 36 ay boyunca kalmayı taahhüt etmeniz ve hesabınıza 2 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli. Maaşınızı taşımak için ise CepteTEB, Bireysel İnternet Bankacılığı Şubesi veya en yakın TEB şubesinden br hesap açtırmalı ve e-devlet üzerinden yapacağınız maaş değişikliği başvurunuza bu hesap bilgilerini eklemelisiniz.