İhtiyaç, konut ve taşıt kredileri gibi birçok kredi ve diğer finansal araçların yanı sıra TEB ayrıca konut satışları da gerçekleştiriyor. Piyasadan çok daha uygun fiyatlarla hatta neredeyse yarı yarıya fiyatlarla sahip olabileceğiniz gayrimenkuller sizin için TEB gayrimenkul listelerinde. Alacağınız konuta hem piyasadan çok daha uygun fiyatlarla hem de komisyonsuz ve KDV’siz ulaşmak isterseniz adresiniz Türkiye Ekonomi Bankası.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

TEB Gayrimenkul Satışı

TEB1

TEB gayrimenkul satışı, üzerinde ipotek olan iş yeri, arsa, tarla ya da meskenlerin, banka tarafından yapılan satışlarla satılmasıdır. Banka söz konusu satışları gerek kendi internet sitesinden ya da aracı internet siteleri üzerinden gerçekleştirmektedir. TEB’in sunmuş olduğu bu satışlar, normal gayrimenkul piyasalarında oluşan yüksek fiyatlardan daha avantajlı fiyatlara sahip. Bu nedenle de bu kanaldan satın alacağınız tüm bu gayrimenkullere piyasa koşullarından çok daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bankanın internet sitesi üzerinden bu ilanları takip etmek.

TEB Konut Satışı Nasıl Yapılır?

TEB 2

Ülkenin hemen her şehrinde bankaya ait olan satılık gayrimenkulleri ile birçok kişiyi ev sahibi yapan TEB, ayrıcalıklı fiyatlarla ev sahibi olmak isteyenlerin yanında olmaya devam ediyor. Elindeki gayrimenkulleri kendi internet sitesi üzerinden satışa çıkaran TEB, ayrıca sahibinden.com sitesinden de bu konutların ilanını yayımlıyor. Konutların satışı içinse ihale yöntemi kullanmıyor. Birçok banka gayrimenkul satışını ihale usulü üzerinden gerçekleştirse de TEB, elindeki konutları bankanın internet sitesi üzerinden satışa çıkartıyor. Belirli paketler oluşturarak kısıtlı bir dönem içerisinde gerçekleşen satışlar olduğu için mutlaka bankanın internet sitesini yakından takip etmeniz gerekiyor. Ayrıca satış konusundaki tek muhatabınız da bankanın gayrimenkul satış danışmanıdır.

TEB Gayrimenkullerinin Size Sağladığı Avantajlar

Günümüzde konut alımı için ilk akala gelen kurumlar gayrimenkul komisyonu üzerinden gelir elde eden aracı şirketlerdir. Ancak bu şirketler üzerinden alacağınız evler  için ödeyeceğiniz tutar, piyasa koşullarındaki fiyatlar olacaktır. Bunun yanı sıra satış işlemi gerçekleştikten sonra ödemiş olduğunuz komisyonun içerisinde ayrıca bir KDV ödersiniz. Fakat TEB’den alacağınız konutlarda bu konuya dair iki avantaj sizi bekler. Öncelikle TEB gayrimenkulleri piyasa fiyatlarının oldukça altında seyrettiği için sadece bu konuda bile büyük bir avantaj sizden yana olur. Kimi dairelere neredeyse piyasanın yarı fiyatına sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra bankalar KDV mükellefi olmadıkları için size yapmış oldukları konut satışı üzerinden sizden ayrıca bir komisyon ve dolayısıyla da KDV tahsil edilmez. Bu da sağlayacağınız ikinci ekonomik avantaj anlamına gelir.