Belirli bir gelire sahip olan herkesin en büyük hayallerinden birisi de bir ev alarak hayata dair bir garanti yaratmak. İşte bu garanti için ihtiyacınız olan krediler…

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Hayatınızı garanti altına almak ve hem barınma sorununu çözmek hem de yatırım amaçlı kullanmak için bir konut almak oldukça önemli kararlardan birisi. Ancak artan konut fiyatları karşısında umudunuz kırılıyor ve birikmiş nakdinizin bu hayaliniz için yeterli olmadığını düşünüyorsanız yapacak tek şey en uygun faizli konut kredilerinden destek almak. Birçok banka bu durumdaki müşterileri için konut kredisi paketleri sunmakta. Fakat bunca kredinin arasında hangisini seçeceğiniz konusunda kararsız kalmanız da oldukça doğal. İşte bu nedenle, sizler için TEB, QNB Finansbank ve Deniz Bank konut kredisi koşullarını araştırdık. İşte detaylar…     

TEB Konut Kredisi

teb-4

Ev almak için uygun ödeme koşulları ve faiz oranlarını arıyorsanız başvuracağınız adreslerden birisi de Türkiye Ekonomi Bankası. %1,58'den başlayan faiz oranları ve uygun geri ödeme koşulları ile sunduğu konut kredisi ile bugüne dek binlerce müşterisini ev sahibi yaptı. %1,58 oranındaki faiz oranı 61 ila 120 ay vade için geçerlidir. Eğer bu vadenin dışında bir vade belirlerseniz bu takdirde faiz oranınızda bir farklılık meydana gelir.

QNB Konut Kredisi

qnb-2

QNB Finansbank konut kredisi de, konut sahibi olmak ve hayalindeki eve sahip olmak isteyenlerin adreslerinden birisi. QNB Finansbank da müşterilerine vermiş olduğu konut kredisi paketini 180 ay vade ile sunarak oldukça esnek bir ödeme seçeneği oluşturuyor. Üstelik de 180 ayın sonuna kadar sabit bir faiz oranı uyguladığı için ödeyeceğiniz son taksitin tutarını bile baştan bilmiş olursunuz. Bankanın konut kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı ise %1,66.

Deniz Bank Konut Kredisi

denizbank-11

Deniz Bank da, 10 yıla kadar vadelerle 1.68% faiz oranı ile müşterilerine konut kredisi imkanı sağlayan bankalardan birisi. Sabit faiz seçeneği sayesinde eşit taksitler halinde ödeyeceğiniz taksitlerinizle ödeme planınıza ve bütçenize uygun hareket edebilirsiniz.

Bankaların Konut Kredisi İçin İstedikleri Evraklar

Her banka kendi kredi politikası çerçevesinde farklı belge ve evraklar isteyebilse de, her üç banka da hemen hemen aşağıdaki belgeler karşılığında müşterilerine konut kredisi sağlıyor:

  • Başvuru Formu      
  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi.
  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı fotokopisi, sürücü belgesi)
  • İkametgah belgesi ya da adına kayıtlı son tarihli fatura (su, doğalgaz, telefon vb)
  • Gelir belgesi.