O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Ekonomideki dalgalanmalar, artan enflasyon ve gelen zamlar ile birlikte emekli ciddi bir ekonomik sıkışıklık içerisine girdi. 2022 ile birlikte alınan emekli maaşı zammı da yeterli olmayınca emekliler için temel ihtiyaçları karşılamak bile ciddi bir yük haline geldi. Bu dönemde emeklilerin karşı karşıya kaldıkları tüm acil harcamaları için ihtiyaç duydukları nakit desteği ise bankalar tarafından sunuluyor. Bankalar, ülke genelindeki milyonlarca emekliyi kendisine çekebilmek için sadece emeklileri kapsayan birbirinden avantajlı kredi kampanyaları düzenliyor. Bu kampanyalar çerçevesinde emekliler, acil nakit ihtiyaçları için hem uygun koşullarda hem de cazip faiz oranlarıyla kredi çekebiliyor.

TEB Emekliye Özel Kredi Kampanyası

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) tarafından düzenlenen emekliye özel ihtiyaç kredisiyle tüm emekliler, acil nakit ihtiyaçları için uygun koşullarda kredi çekebiliyor. TEB’in emeklilere özel sunduğu ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanabilmek için emekli maaşını bankadan alıyor olmaları gerekiyor. Emekli maaşını başka bankadan alan emeklilerde, maaşlarını TEB’e taşıyarak, emeklilere özel avantajlı ihtiyaç kredisinden faydalanabiliyor.

TEB Emekliye Özel 24 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi

TEB’in emeklilere özel sunduğu ihtiyaç kredisi ile tam 24 aya varan vade imkanıyla, düşük faizli ve uygun aylık taksit tutarlarına sahip kredi kullanımı gerçekleştirilebiliyor. 3 aydan 36 aya kadar ulaşan vade imkanının bulunduğu TEB emekliye özel ihtiyaç kredisinde %1.99’dan başlayan faiz oranları uygulanıyor. Bu çerçevede emekliler, TEB ihtiyaç kredisinde;

  • 3 aydan 24 aya kadar vade seçimlerinde %1.99 faiz oranından,
  • 25 aydan 26 aya kadar vade seçimlerinde %2.25 faiz oranından,

Faydalanabiliyor. Bununla birlikte bankacılık sektörünün yasal mevzuatı gereğince ihtiyaç kredisinde; 50.000 TL’ye kadar olan kullanımlar için 36 aya varan vade sınırı bulunuyor. 50.000 TL ve üzerindeki kredi kullanımlarında ise vadede 24 ay sınırı bulunuyor.

TEB emekliye özel ihtiyaç kredisine başvuru işlemleri TEB şubelerinin yanı sıra TEB Mobil ve TEB İnternet Şubesi kanalları üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. 10.000 TL limitli emekliye özel ihtiyaç kredisinde 24 ay vadeye %1.99 faiz oranından yararlanılabiliyor. Böylelikle aylık taksit tutarları yalnızca 552.23 TL oluyor.