Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Canınız bir anda çikolatalı bir tatlı istediğinde, sevdiklerinize sürpriz yapmak istediğinizde ya da hiç beklenmedik bir anda çaya ya da kahveye gelecek bir arkadaş daveti ile karşılaştığınızda sizler için müthiş bir tarifimiz var. Hem de pişirmenize gerek olmayan, dakikalar içerisinde hazırlayabileceğiniz, fırınla, hamurla uğraşmayacağınız kolay, hızlı uygulanabilir ve pratik bir tarif. Hem lezzetiyle hem de hafifliği ile deneyen herkesin gönlünü kazanan tatlımız deneyen herkesin gönlünü kazanıyor.

7'den 70'e herkesin beğenerek yediği pişmeyen brownie toplarımızın yapımı öylesine kolay ki, bu topları çocuklarınızla birlikte bile yapabilir ve onlarla eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Peki ama az malzeme ve az bir çabayla mükemmel bir lezzet yakalamanızı sağlayan pişmeyen brownie toplarının yapımı ne şekilde oluyor? İşte sizler için pişmeyen brownie topları için gerekli olan malzemeler, yapım aşamaları, detaylar ve püf noktaları!

Pişmeyen Brownie Topları Tarifi İçin Malzemeler

Pişmeyen Brownie toplarımızın yapımına başlamadan önce bunun için gerekli olan malzemelerimizi hazırlayarak işe başlayalım. Lezzetine bayılacağınız pişmeyen brownie toplarımız için ihtiyacımız olan malzemeler şu şekilde:

  • 1 su bardağı ceviz
  • Yarım su bardağı çiğ badem
  • 10-11 adet hurma
  • 1,5 yemek kaşığı kakao
  • 1/4 (çeyrek) su bardağı damla çikolata
  • 2 yemek kaşığı su

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi pişmeyen brownie toplarımızın yapım aşamasına.

Pişmeyen Brownie Topları Yapımı

Yukarıdaki tüm malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi pişmeyen brownie toplarımızın yapımına ve detaylarına. Bunun için öncelikle ceviz, badem, çekirdeği çıkarılmış ve küçük doğranmış hurma, kakaoyu ve diğer tüm malzemelerimizi rondo kabımıza koyalım. Ardından tüm bu malzemeler yapışkan bir form alana kadar rondodan geçirelim. Bu esnada karışımımızın üzerine 2 yemek kaşığı kadar su ekleyelim ve tekrar rondodan geçirdikten sonra tüm malzemeyi geniş bir kaba alalım ve üzerine damla çikolatamızı ekleyip karıştıralım. Akabinde karışımımızdan küçük küçük parçalar alarak yuvarlayalım. Eğer bu işlemi yaparken zorlanacak olursanız ellerinizi ıslatarak parçalar kopararak şekil verebilirsiniz. Tüm karışım bitene kadar toplarımızı yapmaya devam edelim ve son aşamada pişmeyen brownie toplarını buzdolabına koyabilirsiniz.

Deneyenler için şimdiden afiyet olsun!