Türkiye, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen “7.7” ve “7.6” büyüklüğündeki 2 büyük depremin etkileriyle mücadele etmeye devam ediyor. 10 ili etkileyen ve adeta şehirleri yerle bir eden büyük depremlerin ardından hem kamuda hem de özel sektörde seferberlik başlatıldı. Bu seferberlik çerçevesinde de THY ve Pegasus Havayolları ücretsiz uçuş kararı aldı. İşte alınan ücretsiz uçuş kararının detayları!

THY ve Pegasus Havayollarından Ücretsiz Uçuş Kararı

Türkiye, “7.7” ve “7.6” büyüklüğündeki şiddetle büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. İnsanlık dramının yaşandığı depremlerin ardından 10 ilde binlerce bina yıkıldı. Deprem sonrasında meydana gelen enkazdan kurtarma çalışmaları devam ederken, depremden etkilenen vatandaşlar içinde yardım seferberliği başlatıldı. Bu çerçevede de hem kamu kurumları hem sivil toplum kuruluşları hem de özel sektör kuruluşları, bölgedeki vatandaşlara yardımcı olabilmek için aldıkları bazı destek kararlarını açıklıyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Türk Hava Yolları(THY) ve Pegasus Havayolları tarafından Türkiye’yi sarsan 2 büyük depreme karşı seferberlik başlattı. Türkiye’nin 2 büyük havayolu şirketi, 13 Şubat’a kadar depremlerin etkili olduğu 10 şehirden yapılacak seferlerinin ücretsiz olacağını açıkladı.

THY ve Pegasus havayolları tarafından açıklamada Kahramanmaraş ve depremin etkili olduğu 9 ilde daha Türkiye’nin farklı şehirlerine yönelik yapılacak seferlerinin ücretsiz olarak gerçekleştirileceğini açıkladı. Alınan karar çerçevesinde deprem bölgesinden gerçekleştirilecek tüm uçuşlarda yolcuların ücretsiz bir şekilde taşınacağı belirtildi.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün’den konuya ilişkin açıklama geldi. Üstün bireysel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu ücretsiz sefer kararının kapsamına ilişkin detaylara da yer verdi. Üstün yaptığı paylaşımda kurumun deprem bölgesine insani yardım malzemeleri ve arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılması noktasında “AFAD” işbirliğinde operasyonlar gerçekleştirdiğini belirtti. Bu çerçevede de 2 büyük depremin etkilediği Türkiye’nin 10 şehrine yönelik çok sayıda sefer düzenlendiğini belirtti.

13 Şubat’a Kadar Ücretsiz

Aldıkları karar çerçevesinde THY’nin “Adana, “Diyarbakır”, “Şanlıurfa”, “Elazığ”, “Kahramanmaraş”, “Malatya”, “Gaziantep” ve “Kayseri” illerine gönderilen uçakların dönüşlerinde ücretsiz yolcu taşıyacağını belirtti. Bu 10 ilden kalkan THY ve Pegasus uçaklarının 13 Şubat’a kadar “tek yön” olarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirileceğini belirtti. Üstün, söz konusu uçuşlarda sağlıklı bir yolcu düzeninin oluşturulabilmesi amacıyla vatandaşların havaalanlarına rezervasyon yaparak, gelmeleri gerektiği bilgisinde bulundu.