Parmaklarımızın daha uzun ve ince, ellerimizin daha güzel görünmesini sağlayan uzun tırnaklara sahip olmak maalesef o kadar da kolay değil. Sürekli ellerimizi kullanmamızdan dolayı tırnaklarımız gün içerisinde sürekli kırılma tehdidi altında. Emek emek uzatmaya çalıştığımız tırnaklarımızın sürekli bir şeyler yaparken çatladıklarını ya da kırıldıklarını görmekse son derece üzücü. Peki ama tırnaklarımızı daha fazla güçlendirerek kırılmalarının önüne geçmemiz mümkün değil mi? Elbette mümkün. İşte sizler için tırnaklarınızın kırılmaması ve daha güçlü uzamaları için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler!

Tırnaklarınızın Hızlı ve sağlıklı Uzaması İçin

Tırnak uzatmanın birçok püf noktası olmakla beraber tırnaklarınızı hızlı uzatabilmek için birtakım yöntemler de var neyse ki! Ve tabii ki bu yöntemlerin başında doğru tırnak bakımı, doğru törpüleme, oje temizliğine dikkat etmek ve tırnak etlerini kesmek geliyor. Bunun dışında tırnaklarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için yapabileceklerinizi ayrıca şu şekilde sıralayabiliriz:

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."
  • Kullandığınız el kreminde badem yağı, zeytinyağı ya da limon bulunmasını sağlamak
  • Tırnaklarınıza sirke ve tuz ile günlük masaj uygulamak
  • Eczaneden alacağınız E vitaminini el kreminize katmak
  • Tırnaklarınıza limon ve yağ karışımı ile bakım yapmak
  • Gün içinde tırnaklarınızın suya fazla teması hızlı uzamalarına neden olur. Ancak diğer yandan da suya fazla temas eden tırnaklar daha kolay incelir. Bu nedenle tırnaklarınız daha çabuk kırılır.
  • Oje sürmeden önce şeffaf oje yani baz uygularsanız tırnaklarınızın hava almasını sağlarsınız.
  • Tırnak etlerini keserek tırnağınızın güçlenmesini sağlarsınız.
  • Tırnaklarınızı dikkatli bir şekilde ve köşeli olmadan kesip törpülemelisiniz.

Tırnaklarınızın Kırılmaması İçin Yapabilecekleriniz

Tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlarken bir yandan da kırılmamalarını sağlamanız gerekiyor elbette. Bunun için yapabileceklerinizin başında ise bazı doğal yağlardan yararlanmak gerekiyor. Özellikle çay ağacı yağı, zeytinyağı, avokado yağı, çuha çiçeği yağı, keten tohumu yağı, E vitamini yağı, Hindistan cevizi yağı, kurutulmuş atkuyruğu suyu, deniz tuzu, Elma sirkesi ve limon suyu tırnaklarımızın sertleşmesi için birebir diyebiliriz. Tırnaklarınıza en az haftada 2 kez olmak üzere bu yağlarla bakım yapabilir ve masaj yaparak tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.