Bildiğiniz gibi günümüzde hayat pahalılığı ortalığı yakıp yıkmaya devam ediyor. Bir yanda hızla yükselen enflasyon ve eriyen Türk Lirası, bir yanda ise dolar ve euronun hızla artması herkesin hayatını oldukça etkiliyor. Günümüzün en büyük ihtiyaçlarından olan kıyafetlerde de durum pek iç açıcı değil. Artık en ucuz tişört fiyatları bile 150-200 TL'lere kadar çıkmışken, vatandaşlar aldığı kıyafetleri uzun süre ilk günkü gibi giymek istiyor fakat birkaç yıkamadan sonra rengi atan kıyafetler bu duruma izin vermiyor. Bugün sizler için çamaşırlarınızın rengini kaybetmemek için uygulayabileceğiniz bazı püf noktalardan bahsedeceğiz. Artık aldığınız kıyafetlerinizi uzun süre ilk günkü gibi giyebileceksiniz. Hazırsanız 2 farklı yöntemi anlatmaya başlayabiliriz.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Sirkeli Suyu Mutlaka Deneyin!

Sizin için hazırladığımız ilk yöntemler her derde deva sirke! Bildiğiniz gibi sirkenin işe yaramadığı ya da faydalı olmadığı tek bir alan bile bulunmuyor. Kıyafetlerinizin rengini kaybetmemesi içinde sirkeli su kullanmak en bilinen, en popüler ve en etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntemi uygulamak için büyük bir kovanın içine soğuk su ve 4 yemek kaşığı beyaz ya da üzüm sirkesi ekleyerek karıştırın. Kıyafetlerinizi yıkamadan önce bu sirkeli suyun içinde yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletin, ardından sirketli suyun içinden çıkarttığınız kıyafetleri soğuk su ile durulayın ve çamaşır makineniz ile normal programda yıkayın. Farka kendiniz bile inanmakta güçlük çekeceksiniz! Ancak bu işlemi yapacaksanız, her yıkamada yapmanız gerektiğini unutmayın. Sadece 1 kereliğine yapmanız yeterli olmayacaktır.

Sirkeli Su Yoksa, Tuzlu Su Var!

Sirkeli sudan sonra en etkili yöntemler arasında tuzlu su yer alıyor. Eğer sizler de kıyafetlerinizin rengini kaybetmeden uzun süre kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. Satın aldığınız kıyafetinizi giymeden önce, tuzu ve suyu karıştırdığınız bir kabın içinde bir gece bekletmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise ertesi gün kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Tuzlu su yöntemini bir kere uygulamak yeterli oluyor. Sirkeli su da olduğu gibi aynı işlemi tekrarlamanız gerekmyor.