Sağlık çalışanlarına yönelik yaşanan saldırılar maalesef her gün hemen hemen her yerde duyduğumuz sıradan vakalar haline dönüşmeye başlamış durumda. Ülkenin her noktasından sağlık çalışanlarına yönelik yeni bir saldırı haberi ile karşı karşıya kalıyoruz. Son olarak da Tokat'da bir hasta yakınının saldırısına uğrayan kadın doktor, arkadaşlarının müdahaleleri ile zorlukla kurtarılırken, saldırgan ise mahkeme tarafından tutuklandı. İşte detaylar!

Bir Sağlık Terörü de Tokat'tan!

Her geçen gün sağlık çalışanlarına yönelik gittikçe artan sayıda saldırı haberleri ile karşılaştığımız ülkemizde maalesef bir haber de Tokat'tan geldi. Randevusuz hasta bakamayacağını söyleyen bir doktora fütursuzca saldıran saldırgan tutuklandı. Doktor ise saldırganın elinden arkadaşlarının sayesinde kurtarılabildi. 2,5 aydır Tokat'ın Erbaa ilçesinde görev yapan dahiliye uzmanı Elif Dağıstan Ergin'in başına gelen saldırı devlet hastanesinde meydana geldi. Sabah saatlerinde hastaneye gelen bir hasta yakınının annesine bakılmasını söylemesi üzerine başlayan olayda Elif Dağıstan Ergin, hasta yakını tarafından darp edildi.

Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Randevusuz Muayene İstedi, Olmayınca...

Tokat'ın Erbaa ilçesinde bulunan devlet hastanesine annesi Yüksel Y. için gelen Cafer Y., dahiliye doktoru Dr. Elif Dağıstan Ergin'e annesini muayene ettirmek istediğini söyledi. Ancak annesinin hastanede kayıtlı randevusu olmadığı Dr. Ergin hasta yakınına randevusuz muayene edemeyeceğiniz açıkladı. Bunun ardından hastaneden ayrıldıktan bir süre sonra yeniden hastaneye dönen Yüksel Y. ve Cafer Y'ye tekrar randevusuz muayene yapılamayacağı söylendi. Yeniden olumsuz cevap alan Cafer Y, bunun üzerine Doktor Elif Dağıstan Ergin'i darp etti. Hastaneden darp raporu alan Ergin, zanlıdan şikayetçi olurken Cafer Y. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yaşadıklarını dehşet içinde anlatan Ergin, 'Poliklinikten geç çıktım, yalnızdım. Beklememelerini, öğle arasına girdiğimizi ve bakamayacağımı tekrar söyledim. Hastanın oğlu yüzüme vurdu, boğazımı sıkmaya başladı. Sonra beni poliklinikten dışarı attı. Yere düştüm. Hala boğazımı sıkmaya devam ediyordu. Oradaki sekreter hanımlar aldılar üstümden'  dedi. Ayrıca hem kendisinin hem de meslektaşlarının sürekli bu teröre maruz kaldıklarını aktaran Ergin, 'Suçlu serbest bırakılıyor. Serbest bırakılmasın, cezasını sonuna kadar alsın istiyoruz. Birisinin gelip bize bunu yapmaya hakkı yok. Bir şeyleri götürmeye çalışıyoruz, hasta mağdur olmasın, işler yürüsün diye'  ifadesini kullandı. Olayla ilgili Erbaa Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı ve şüphelinin gözaltına alınarak adliyeye getirilmesi talimatı verildi. Son olarak şüpheli Cafer Y. kasten yaralama suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.