Toplu Konut İdaresi(TOKİ) tarafından Türkiye genelinde bugüne kadar milyonlarca vatandaş ev sahibi yapıldı. Dar gelirli ve orta gelirli vatandaşların bütçesine uygun koşullarda ev sahibi olmasını sağlayan TOKİ, 2022 yılında tamamlanan veya tamamlanacak konut projeleri içinde satışa başladı. TOKİ’nin satışa sunduğu daireler her bütçeye uygun fiyatlarının yanı sıra o kişiler için faizsiz kredi desteği de sunuluyor. Peki TOKİ’nin satışa sunduğu daireler ve faizsiz kredi desteğinin detayları neler?

TOKİ Satışa Sunulan Daireler

TOKİ, 2022 yılında da Türkiye genelinde hem depreme dayanıklı ham de dar ve orta gelirli vatandaşların bütçesine uygun fiyatlara sahip olan konut inşası projelerine devam ediyor. Tüm hızıyla devam eden çok sayıdaki konut projesinden tamamlananlar ise TOKİ tarafından satışa sunuluyor. TOKİ tarafından satışa sunulan yüzlerce konut çok peşinat tutarları ve her bütçeye uygun ödeme koşullarıyla sunuluyor. Hatta TOKİ o kişiler için faizsiz kredi desteği de sağlıyor.

2022 yılında tamamlanan ve TOKİ tarafından satışa sunulan uygun fiyatlı konulardan birkaçı;
Ankara Keçiören ilçesinde yapımı tamamlanan “Kuzey Ankara Kent” projesi kapsamında 4.Bölge 1.Etap kısmında tam 275 adet konut satışa sunuldu. Orta gelirli gruba yönelik inşa edilen konutlar şehit yakınları ve gaziler tarafından satın alınabiliyor. 3+1 mimariye ve 160.9 brüt metrekareye sahip olan daireler 1.504.559.38 TL’den satışa sunuluyor.

Konya Cihanbeyli ilçesinde yapımı tamamlanan yeni konut projesi için satışa başlandı. Toplamda 210 konutun yer aldığı projede satışa sunulan apartman daireleri 81.94 metrekare kullanım alanına ve 3+1 mimari stiline sahiptir. TOKİ Konya konut projesindeki satışlar ortalama olarak 820.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

TOKİ Faizsiz Krediyi Kimler Kullanabilir?

TOKİ tarafından satışa sunulan daireler, TOKİ faizsiz konut kredisi desteğiyle satın alınabiliyor. TOKİ tarafından “Toplu Konut Fonu” kapsamında şehit ailelerine, terör malulleri ile birlikte dul ve yetimler için TOKİ faizsiz konut kredisi sunuluyor. TOKİ faizsiz konut kredisi kampanyası kapsamında 5.000.000 TL’ye kadar krediler %0 faizle sunuluyor. TOKİ faizsiz konut kredisi geri ödemesi ise hak sahibinin Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) aldığı aylık üzerinden 4’te 1 oranında olacak şekilde kesintiyle gerçekleştirilmektedir.