HaberEkspresi.NET

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri başlıyor

Her yıl yapılan organizasyonlar ile gelenekselleşen 7 Eylül Kurtuluş Şenlikleri bu yıl tam 6 gün sürecek.

Torbalı Kurtuluş Şenlikleri başlıyor
1.647 okunma
02 Eylül 2019 - 16:10

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılı bu yıl da bir dizi etkinlikle kutlanacak. Her yıl yapılan organizasyonlar ile gelenekselleşen 7 Eylül Kurtuluş Şenlikleri bu yıl tam 6 gün sürecek.

Torbalı’da Kurtuluş Şenlikleri başlıyor

6 gün boyunca doyasıya eğlence

Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97.yılı bu yıl da bir dizi etkinlikle kutlanacak. Torbalı Belediyesi’nin düzenleyeceği 7 Eylül Kurtuluş Şenlikleri’ne ilginin yoğun olması bekleniyor. Her yıl yapılan organizasyonlar ile gelenekselleşen 7 Eylül Kurtuluş Şenlikleri bu yıl tam 6 gün sürecek. Kültürel, sanatsal, sportif ve etnik etkinliklerin yer alacağı şenlikler için Torbalı Belediyesi hazırlıklarını tamamladı. Pazartesi başlayacak olan şenlik haftası 7 Eylül’e kadar devam edecek. Türkiye’nin en önemli sanatçılarından Edip Akbayram ve kızı Türkü Akbayram’ın da katılacağı bu dev kutlama organizasyonunda birbirinden önemli yerel sanatçılar da sahne alacak. Yine kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında usta tiyatrocu Levent Üzümcü de tek kişilik gösteriye imza atacak.

LEVENT ÜZÜMCÜ GÖSTERİYE GELİYOR

Torbalı Belediyesi’nin düzenleyeceği Kurtuluş Şenlikleri Pazartesi günü start alacak. Konserler, gösteriler, sıra gecesi, çocuk şenlikleri, yarışmalar ve daha bir dizi etkinliğin olacağı şenlik için Torbalılılar heyecanlanmaya başladı. Pazartesi günü saat 17.00’da BKM’nin arkasında kalan alanda açılacak olan sanat sokağının açılışı ile başlayacak olan program, saat 21.00’da Gazi Çamlığı’nda Grup Matrak’ın konseri ile devam edecek. Şenliğin ikinci günü olan 3 Eylül Salı günü ise kros yarışması ile etkinlikler devam edecek. Saat 09.00’da yaş farkı gözetmeden gerçekleşecek olan kros yarışmasında dereceye girenlere ödüller verilecek. Aynı gün 20.30’da ise usta tiyatrocu Levent Üzümcü Gazi Çamlığı’nda tek kişilik gösteriye imza atacak.

SIRA GECESİ, SİNEMA VE KONSERLER

4 Eylül Çarşamba günü etkinlikler Levent Üzümcü’nün imza günü etkinliği ile başlayacak. Saat 17.00’da ise Ahmetli Mahallesi’nde Atıcılık Yarışması düzenlenecek. Burada dereceye girenlere yine belediye tarafından çeşitli ödüller verilecek. Aynı gün saat 20.30’da özellikle doğu ve güneydoğu bölgesinden Torbalı’ya gelen kişilerin yaşadığı Atatürk Mahallesi’nde sıra gecesi etkinliği olacak. Siye Biye isimli ekibin bir geleneği yaşatacağı ilçede yine aynı saatte açık hava sineması etkinliği gerçekleşecek. Gazi Çamlığı’nda ‘Bizim İçin Şampiyon’ isimli sinema filmi Torbalılıların beğenisine sunulacak. 5 Eylül Perşembe günü ise streetball turnuvası düzenlenecek. 16.00’da başlayacak olan turnuva nefes kesecek. Aynı gün saat 20.30’da Türk İşi Dondurma isimli film açık hava sineması etkinliğinde Torbalılılarla buluşacak. Saat 21.00’da ise Koruluk’ta Arem konseri start alacak.

EDİP AKBAYRAM KONSERİ İLE SONA ERECEK

6 Eylül Cuma günü çocuklar ve gençler için aktivite dolu olacak. Saat 10.00-17.00 saatleri arasında BKM’nin arkasında çocuk şenliği gerçekleşecek. Yüz boyama, geleneksel oyunlar, palyaço gösterileri gibi etkinliklerin olacağı şenlikte çocuklar aileleriyle keyifli vakit geçirecek. Saat 16.00’da Koruluk’ta streetball turnuvasının finali gerçekleşecek. Aynı gün saat 21.00’da Gazi Çamlığı’nda Toprak Kardeşler konser verecek. Torbalı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 7 Eylül’de ise dev bir isim sahne alacak. Türk müziğinin efsane ismi Edip Akbayram ve kızı Türkü Akbayram Torbalılılarla Yedi Eylül Stadı’nda buluşacak. En sevilen türküleri Torbalılılara okuyacak olan Edip Akbayram konserine binlerin katılması bekleniyor. Tüm İzmirlileri 6 gün sürecek olan Kurtuluş Şenlikleri’ne davet eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, “Düşman işgalinden kurtuluşumuzun 97.yılı dolayısıyla her kesime hitap eden bir dizi etkinlik hazırladık. Çocuk, genç, yaşlı herkese hitap edecek olan etkinliklerimize tüm İzmirlileri bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan yarışmalara katılmak isteyenler BKM’ye gelerek katılım başvurusunda bulunabilecek.