Sağlık sistemine ilişkin yaşanan sıkıntılar neredeyse birçok ülke vatandaşının ortak sorunlarının başında geliyor. Özellikle de organ nakline ilişkin gerçekten uluslararası anlamda büyük ve bir türlü çözümlenemeyen bir kriz yaşanmaya devam ediyor. Yaşanan söz konusu sıkıntılar ise bir şekilde illegal yöntemlerin sağlık alanında uygulanmasına neden olarak en çok da ekonomik anlamda yetersiz kesimleri mağdur ediyor. Buna ilişkin yaşanan ve akıllara durgunluk veren bir olay da Hindistan'da meydana geldi. Hindistan'da bir hastanede rahim ameliyatı olacak bir hasta, ameliyatın ardından uyandıktan sonra böbreklerinin çalındığını fark etti. Durumu anlayan öfkeli kadın, böbreklerini çalan doktorun tutuklanması talebi ile yetkililere başvurdu. İşte haberin detayları!

Rahim Ameliyatı Diye Gitti Böbrekleri Çalındı!

Hindistan'da akıllara durgunluk veren korkunç bir olay yaşandı. Rahatsızlığından dolayı rahim ameliyatı olan bir hasta, ameliyatın ardından uyandıktan sonra böbreklerinin çalındığını anladı. 38 yaşında olan Sunita Devi, rahim ameliyatı için gittiği hastanede doktorunun böbreklerini çaldığını iddia ediyor. Girdiği ameliyattan sonra aniden kötüleşen Sunita Devi, ameliyat sonrasında ters giden bir şeyler olduğunu anlayarak Hindistan'ın Muzaffarpur bölgesinde bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan müdahalenin ardından Sunita'ya böbreği olmağı ve eğer acil tıbbi yardım almazsa öleceği söylendi. Kendisine bu söylenenlerden itibaren ise Sunita, Sri Krishna Tıp Fakültesi ve Hastanesi'nde düzenli olarak diyalize girmeye başladı.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Doktordan Haber Yok

Yaşadıklarının ardından derhal polise başvuran ve şikayetçi olan Sunita Devi, "Hükümete, iki böbreğimi de çalan doktoru derhal tutuklaması için çağrıda bulunuyorum." dedi. Duruma ilişkin polis, ameliyathane sahipleri hakkında suç duyurusunda bulundu fakat Eylül ayında yaşanan bu olaydan beri doktorlardan bir türlü haber alınamıyor. Yapılan polis soruşturmasında doktorun diplomasının da sahte olduğu ortaya çıktı. Sunita'nın şu anda tedavi gördüğü hastanedeki doktorlar ise, genç kadının diyalize girmeden yaşayamayacağını söylüyorlar. Sunita'nın böbrek nakli olup olamayacağını görmek için durumu da yakından izleniyor. Yaşadıklarının ardından "Hayatta kalabilmek için onun böbreklerinin bana nakledilmesini istiyorum" diyen Sunita'nın annesi de oldukça üzgün. Kızının sağlığından başka bir şey istemediğini söyleyen anne, 'Hükümetten tek istediğimiz kızıma bir böbrek bulması. Aileye tazminat diye bir şey istemiyoruz.' dedi.