Türkiye yine çok sıra dışı bir olayla karşı karşıya kaldı. Sivas’ta yaşanan olayda 19 yaşındaki Caner Şakrak isimli vatandaşın geçirdiği kaza sonrasında başparmağının yarısı koptu. Hastaneye kaldırılan yaralı gencin kopmuş başparmağı göbeğine dikildi. Doktorlar bu şekilde kopan başparmağın büyütülmesini sağladı. Söz konusu başparmağın tam 3 haftalık uzun bir sürecin neticesinde kurtarılabildiği açıklandı.

Kazada Başparmağının Yarısı Koptu

Sivas’ta yaşayan 19 yaşındaki Caner Şakrak, yakın zamanda büyük bir kaza geçirdi. Söz konusu kazada sol elinin başparmağı yarısından itibaren koptu. 19 yaşındaki gencin yaşadığı kaza sonrasında sol elindeki başparmağını tamamen kaybetme gibi bir risk ortaya çıktı. Kaza sonrasında Sivas Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve tedavi altına alınan 19 yaşındaki Şakrak, 3 haftalık başarılı bir operasyon geçirdi.

Kopan Parmak Göbeğine Dikildi

Sivas Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şakrak’ın başparmağının durumu kaza nedeniyle çok ciddiydi. Parmağını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Şakrak’a müdahale Sivas Devlet Hastanesi’nde Op. Dr. Halid Atasoy tarafından gerçekleştirildi. Op. Dr. Atasoy, Şakrak’ın kopan başparmağını göbeğine dikerek, kurtarmak için ciddi bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyon çerçevesinde göbeğe dikilen parmağın büyümesi sağlandı.

3 haftalık oldukça riskli operasyonun ardından 19 yaşındaki Caner Şakrak, başparmağına yeniden kavuşmanın sevincini yaşadı. Doktorlar tarafından 3 hafta önce göbeğine dikilen parmak, gerçekleştirilen operasyon ile göbekten ayrıldı. Bu süreçte parmağın hareket fonksiyonlarını yeniden kazandığı da gözlemlendi.

Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız... Evde Yumuşatıcı Kullananlar Dikkat! Bunu Duyunca Bir Daha Eve Sokmayacaksınız...

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Halid Atasoy, gerçekleştirilen operasyona ilişkin açıklamalarda bulundu. Atasoy yaptığı açıklamasında hastanın 6 hafta kadar önce yaralanma yaşadığını ve parmağının orta kısmından tamamen kopmuş vaziyette olduğunu belirtti. Kendilerine ilk geldiğinde yaralanmanın 8.saatinde olunduğu ve kendilerinin de parmağı yerine diktiklerini söyledi. Çok parçalı yaralanma söz konusu olduğundan 2 hafta sonunda parmakta kararmalar meydana geldi. Kendilerinin de parmakta meydana gelebilecek fonksiyon kaybı ve kısalma risklerine karşı hastanın göbeğine dikilmesi kararını aldıklarını belirtti.

Atasoy, açıklamasında başparmak fonksiyonlarının oldukça ehemmiyet taşıdığını belirterek, gerçekleştirdikleri operasyon sayesinde bu riskleri bertaraf edebildiklerini açıkladı. Bu sayede 19 yaşındaki hastanın yeniden sağlıklı ve fonksiyonları yerinde bir başparmağa sahip olabildiği belirtildi.