Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!

Gün geçmiyor ki trafikte sudan sebeplerle yaşanan, bir insana hiç yakışmayacak görüntüler haber olmasın. Ülkemizde yaşamanın ağır stresi, özellikle trafikte yaşanan basit olaylar sırasında yoğun olarak gün yüzüne çıkıyor. Bir nevi, bozuk ve sürekli baskı altında olan psikolojimizi, bir tür meditasyon olarak trafikte boşaltıyoruz. Trafik terörü olarak da adlandırabileceğimiz bu durum, genellikle trafik magandası olarak isimlendirdiğimiz kişiler üzerinden gerçekleşiyor. Trafik magandalarının son kurbanıysa, sosyal medya için çektiği videolarla ünlü olan Nilay Toprak’ ın başına geldi. Araç kamerasının devrede olması sayesinde, Nilay Toprak’ ın trafik magandalarıyla neler yaşadığını an be an izleyebiliyoruz.

Nilay Toprak’la Trafik Magandalarının Yol Verme Tartışması

Bakırköy İncirli Caddesi üzerinde seyreden Nilay Toprak ile İki ayrı motosiklette bulunan 4 motorcuyla yol verme tartışması yaşadı. Yol verme nedeniyle başlayan tartışma kısa sürede büyüdü. 4 Motorcu tarafından Nilay Toprak’ ın arabası yumruklandı ve tekmelendi. Bu arbede sırasında otomobilin ön camı da kırıldı. Yaşananların tümü, Nilay Toprak’ ın cep telefonuyla an be an kameraya alındı ve ardından sosyal medya aracılığıyla yayınlandı. Yayınladığı videolarda Nilay Toprak, saldırıya uğradığını ve polise giderek şikayetçi olacağını söyledi.

Trafik Magandaları Ülkenin En Büyük Sorunlarından Biri

Ülkemizde her gün trafikte yaşanan bir başka saçma şiddet olayı gündem olmaya devam ediyor. Yaşananların sosyal medya ve benzeri online mecralarla topluma yansıtılması, bir tür otokontrol oluşturmaya başlarken, aslında bu konuda cezalarında ne kadar yetersiz olduğunu gösteriyor. Yaşananlardan sonra yapılan şikayetler sonrasında, cezaların hafif olması ve hatta çoğunlukla cezasız kalması, elbette bu tür olayların daha sık yaşanmasına katkı sağlıyor.

Sosyal medya ve online platformların sağladığı ifşa avantajı da olmasa, bu olayların ne kadar artabileceğini düşünmek bile istemiyoruz. Trafikte her an basit bir nedenden dolayı öfke patlamaları ortaya çıkabiliyor. Siz siz olun yaya veya araçla, trafikte son derece dikkatli olmaya özen gösterin. Sadece fark etmeden yol vermediğiniz ya da yeşil ışıkta geçmekte geciktiğiniz için, bol şiddetli bir kavgaya sürüklenebilirsiniz. Gerçi atasözümüzün de belirttiği gibi “ Korkunun ecele faydası olmaz”. Ancak yine de son derece temkinli olmakta fayda var.