YÖK'ten tüm öğrencileri ilgilendiren açıklama geldi: pandemi sebebiyle ara verilen yüz yüze eğitim başlıyor mu?

Koronavirüz pandemisi her alan gibi eğitimi de sekteye uğrattı. Kış boyunca alınan tedbirlerin içerisinde, okuların yüz yüze eğitime ara vererek online eğitime geçmesi de yer aldı. Bir yıldan uzun süredir okullarından uzak kalan öğrencileri ilgilendiren açıklama YÖK'ten geldi.

Geçtiğimiz Yıl Hibrit Eğitim ile Normalleşme Çalışmalarına Başlandı

online eğitim

Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor! Sadece 2 Yufka Kullanarak 32 Tane Börek Yapıyoruz, Az Malzemeyle Bir Tepsi Börek Çıkıyor!

Tüm dünyayı sarsan küresel covid-19 salgını sebebiyle üretimden eğitime kadar her alanda aksamalar yaşandı. Öğrencilerin eğitimlerinden geri kalmamasını sağlamak için alınan önlemlerin başında ise online eğitim vardı. Geçen yıl ise uygulamalı eğitimlere devam edilmesi ve hibrit eğitim sisteminin yaygınlaşması ile normalleşme çalışmalarına başlandı.

YÖK'ten Yeni Açıklama Geldi

üniversite

Bu yıl için yeni bir açıklama yapan YÖK, 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde örgün programlarda yüz yüze eğitime başlanması için gerekli bütün çalışmaların yürütüldüğü açıkladı. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

"Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde 'koronavirus komisyonları' oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir. 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda yüz yüze eğitime başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir. Salgının seyrine, altyapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, Kovid-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir"