Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Tunceli'nin çok konuşulan belediye başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, şimdi de Halk TV'de katıldığı bir programda söyledikleri ile gündeme geldi. Kimilerince çok sevilen kimilerince de çok eleştirilen bir isim olan Maçoğlu, bir şekilde hep gündemde olan belediye başkanlarından. Bu kez de kentte kullanılan elektriğin kaçak olduğunu söyleyerek sosyal medyaya bomba gibi düştü desek yeridir. İşte Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu'ndan çok tartışılan bir kaçak elektrik itirafı ve detaylar!

300 bin Lira Olan Fatura Artık 2 Milyonu Aştı

Vatandaşlar gibi belediyelerin de en büyük sıkıntılarının başında artan fatura tutarları geliyor. Özellikle elektrik faturalarında yaşanan artışlar vatandaşları olduğu kadar işyerlerini ve belediyeleri de sıkıntıya sokmaya başlamış durumda. Halk TV'de yayına katılan Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, kentin elektrik tüketiminde herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen gelen fatura tutarlarının aşırı şekilde artış göstermesine isyan etti. Maçoğlu yapmış olduğu açıklamada daha önce 300 bin lira olarak gelen faturanın artık 2 milyon lirayı aştığını açıkladı.

Ödemiyoruz!

Tunceli'nin çok konuşulan belediye başkanlarından birisi olan Mehmet Fatih Maçoğlu, şimdi de kente kullanılan elektrik miktarına ve faturalarda yaşanan artışla ilgili yaptığı konuşma ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Artan elektrik faturaları nedeniyle elektriği kaçak kullanmak zorunda kaldıklarını açıklayan Maçoğlu, daha öncesinde 300 bin lira olarak gelen faturanın bugün 2 milyon lirayı aştığını söyledi. Halk TV'de bir yayına katılan Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "1 yıl önce 300 bin lira gelen elektrik faturası şimdi 2 milyon lira gelmeye başladı. Ödemiyoruz. Şu an 9-10 yer kesildi. Bazı yerlerde bunu yapabiliyorsunuz. Ama mesela park-bahçelerde, ortak kullanım alanlarında kesiyorlar. Biz müdahale ediyoruz. Kaçak açıyoruz. Bu defa da merkezden kesiyorlar' ifadelerini kullandı. Maçoğlu'nun yapmış olduğu bu açıklamanın ardından sosyal medya adeta ikiye bölündü. Kimi kullanıcılar Tunceli Belediye Başkanı'nın bu açıklamalarına yönelik olarak eleştirilerde bulunurken bazı vatandaşlar da artan faturalar karşısında Maçoğlu'nu haklı bulduklarını ifade ettiler. Ancak eleştiriler olsa da, aslında birçok kişi elektrik faturalarının yüksekliği konusunda Maçoğlu'nun haklı olduğunu da ifade ediyor.