Kripto paralar, 21.yüzyıl dünyasının ekonomi ve finans sistemlerini yeni baştan şekillendiriyor. Her şeyin olduğu gibi paranın da sanal dünyaya kayışı çok uzun zaman önce başlamıştı. Ancak kripto paraların piyasaya çıkışı bu süreci adeta somut biçimde gözler önüne serdi. Bugüne kadar çok sayıda kendi zenginini yaratan kripto para piyasaları, günümüzde de yatırımcılarına yüklü kazançlar getiriyor. Peki kripto paralarda nasıl kar ediliyor? 2022 yılının en popüler coinler hangileri? Detayları haberimizde!

2021 yılı kripto para piyasaları açısından şok edici dalgalanmalar içerisinde geçti. Bu durumun etkileri 2022’de tüm yatırımcılar için ciddi kazançların önüne açtı gibi görünüyor. Uzmanlar, 2022’de kripto para piyasalarında işlem gören coinler arasından doğru seçimde bulunanların kısa vadede dahi önemli kazançlar elde edebileceğini belirtiliyor. 2022’nin en çok gündemde olan coinleri merak ediliyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Monero

Adından son zamanlarda sıkça söz ettirmeyi başaran Monero, özellikle Türkiye’deki kripto para yatırımcıları arasında da oldukça popüler hale geldi. 2021’de ortaya koyduğu performans ile Monero, yatırımcıların göz bebeği olmasının meyvelerini 2022 boyunca vermeye devam edecek. Özellikle yüksek dinamikteki artış ivmesi büyük yatırımcıyı da çektiğinden yükselişi daha fazla tetiklenerek, hızlanıyor.

Avalanche

Avalanche, 2021 boyunca yatırımcılarına en fazla getiri sağlayan coinlerden birisi oldu. AVAX adıyla bilinen Avalanche, 2022’de de en popüler coinler arasında yer alıyor.

SHIBA INU

Uluslararası şirket Tesla’nın kurucusu ve CEO’su olan Elon Musk’un kripto para piyasalardaki aktifliğiyle ortaya çıkan Dogecoin gibi SHIBA INU’da, 2022 yılının en popüler coinleri arasında yer alıyor. SHIBA INU, kripto para piyasaları listelerinde ilk 15’te kendisine yer buluyor ve 2022 boyunca bol sıfırlı hanelerinden bazılarını atarak, yükseliş ivmesini daha da yukarıya çıkartacak gibi göründüğü uzmanların yaygın görüşleri arasında bulunuyor.

Chiliz

Kripto para piyasalarına yeni bir nefes getiren Chiliz, çok kısa bir süre içerisinde çok ciddi günlük işlem hacimlerini yakalamayı başardı. Özellikle taraftar tokenleri ile uluslararası düzeyde spor tutkunlarının ilgisini çekmeyi başardı. Bu özelliği ile 2022’de kripto para piyasalarındaki yükselişin getirilerinden Chiliz yatırımcıların çok daha fazla kazanç elde edilebilmesini sağlayacak.