Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Türkiye daha önce hiç yaşanmamış her biri daha fazla kandırmaca ve aldatmaca dolu siyasi bir dönemeçten geçiyor gibi görünüyor. Siyasilerin hareketleri de abartılmış dizi ve filmlerde ki mizansenlerle dolu olunca, medya tüm bunları birer tiyatroya çevirmeye devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararını ilk öğrendiğinde, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberinde ki heyetle görüşme halindeydi.
Akşener, haberin hukuki yönünü danıştığı heyetteki hukukçudan aldığı bilgiler sonrasında, ayağa kalkarak İmamoğlu’ nun yanına geldi. Basın mensuplarının önünde cereyan eden hadisede, Akşener İmamoğlu’ na sarılarak onu bu güç durumda da desteklediğini açıkça gösterdi. Buna karşın tüm bu mizansen, vatandaşların çok büyük bir bölümü tarafından aşırı samimiyetsiz ve abartılı bulundu.

Tüm Haber Programlarında Sarılma Anı Konuşuldu

Haber programlarının hemen tümünde bu an paylaşıldığı gibi, çok sayıda yorumcu bu anı yorumladılar. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu' na Yüksek Seçim kurulu üyelerine hakaret nedeniyle açılmış olan davanın sonucunun açıklanacağı gün, CHP Genel başkanı yurtdışı gezisindeydi. 6’ lı Masa’ nın en güçlü üyelerinden olan İyi Parti, Genel Başkanı ve beraberinde ki heyetle, İmamoğlu’ nun makam odasında kararı birlikte bekliyordu. Bu garip durum vatandaşların büyük bölümünde zaten nasıl yorumlanılacağı bilinemez bir tablo oluşturmuştu. Çıkan kararın 2 yıl 7 ay hapis ve siyasi yasak şeklinde olması üzerine, Meral Akşener, İmamoğlu’ na sarılarak ona verdiği desteği gösterdi.

Bu sarılma anı CNN Türk ekranlarında sunduğu programda Hande Fırat ile gazeteci Melik Yiğitel tarafından canlandırılarak samimiyetsizliğin boyutu gösterilmeye çalışıldı. Ülkenin en önemli politik figürlerinin üst düzey bir samimiyetsizlik içerisinde, adeta vatandaşlarla dalga geçiyor olduğu bir süreci yaşıyoruz. Üstelik tüm bunlar sadece şişirme politikaların desteklenmesi ve medyatik olunması adına yapılıyor. Yakında Tiyatro ve gösteri sanatçılarının işlerini ellerinden alabilecek denli güçlü tiyatrolar sergilenmeye devam ediliyor. Dahası bu durum tüm siyasilere da yayılmış durumda. Vatandaşların bu olup bitenlere ne türlü bir tepki göstereceğiniyse, yakın zamanlarda sandıkta göreceğiz.