Türkiye Finans Katılım Bankası'ndan uygun fiyatlarla daire alabilmek çok kolay!

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Bankaların ana faaliyet konusu bankacılık hizmetleri sunmalarıdır. İlgili Kanun uyarınca bunun dışında bir alanda faaliyet göstermeleri yasal olarak mümkün değildir. Bununla birlikte, çeşitli sebeplerle bankaların mülkiyetine geçen taşınmazların, kısa süreler içerisinde banka tarafından satılması gerekir. Ancak bu satışların bankacılık faaliyet alanları dışında olması nedeniyle, değerleme ve satış işlemlerinde çeşitli iş ortaklarının kullanılması gerekir. Türkiye Finans Katılım Bankası, çeşitli gayrimenkullerden oluşan portföyünü sürekli olarak iş ortakları aracılığıyla satışa sunuyor. Satışa sunulan tarla, konut, iş yeri, arsa gibi taşınmazlar, doğrudan banka tarafından satıldığı için, piyasa fiyatının altında rayiç bedellerle satışa çıkıyor. Bunun yanında Türkiye Finans bu gayrimenkuller için sağladığı çeşitli finansmanlarla 120 ay vadeli %0,69 gibi son derece düşük faiz oranlı kredi destekleri de sunuyor.


Bankadan Satılan Gayrimenkullerin Avantajları


Bankaların KDV mükellefi olmamaları, sattıkları tarla, işyeri, konut, arsa gibi gayrimenkullerin, örneklerine göre daha uygun fiyatlarla satışa sunulmasına neden olur. Bu sayede gerçek değerinin altında olacak şekilde gayrimenkul alma avantajına sahip olursunuz.


Bankadan Gayrimenkul Nasıl Alınır?


Sürekli olarak bankanın satışa sunduğu gayrimenkuller, Türkiye Finans resmi web sitesinde bulunan Satılık Gayrimenkuller sayfasında ilan edilir. Sayfanın takip edilmesiyle ilgilendiğiniz gayrimenkulle ilgili iş ortaklarına başvurabilir ve teklif verebilirsiniz. Verilen teklifler banka tarafından değerlendirilerek kabul edildiğinde, satış işlemlerine geçilir.


Türkiye Finans Gayrimenkullerini Satın Alırken Kredi Finansman Desteği de Kullanılabilir mi?


Tüm Gayrimenkuller için Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunulan çeşitli finansman desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için ilgilendiğiniz gayrimenkul ve ilgili finansman desteği hakkında bankanın şubelerine başvurabilir, avantajlı gayrimenkul alımları gerçekleştirebilirsiniz.
Özellikle Konut alımlarında Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı için uygulanan 120 ay vade seçeneği ve %,0,69 kar payı oranı, üst seviyede uygun koşullarda gayrimenkul elde etmenizi sağlar. Bu benzersiz faiz oranı ve avantajlardan faydalanabilmek için, bankanın “Satılık Gayrimenkuller” sayfasını sürekli olarak takip etmenizi öneririz.


Bankaların mülkiyetine geçmiş olan gayrimenkulleri belirli süreler içerisinde elden çıkarması zorunluluğu ve aynı zamanda KDV mükellefi olmamaları, emsallerine göre uygun fiyatlı gayrimenkuller elde etmenizi sağlayan önemli bir avantajdır.