Bankalar BDDK ve SPK ile ilgili Bankacılık Yasası kapsamında faaliyetleri sürdürürler. Bu yasalar çerçevesinde, sektörleri dışında bir alanda faaliyet gösterme izinleri bulunmaz. Bununla birlikte, Konut finansmanı, taşıt finansmanı, tarla ve arsa finansmanı desteği gibi çeşitli bankacılık ürünleri, ipotekli bir şekilde sunulur. Dolayısıyla bankalara geçiş yapan çeşitli gayrimenkuller süreklilik arz eder. Aynı zamanda bu gayrimenkullerin, yine yasalar gereği süratli bir şekilde satılması ve nakite döndürülmesi gerekmektedir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Satışı

Tüm bu zorunluluklara rağmen, KDV mükellefi de olmayan bankaların, bu gayrimenkulleri değerleme ve satışlarını gerçekleştirme işlemlerini yapma izinleri, başka bir sektörde çalışamama kuralı nedeniyle mümkün değildir. Bankalar bu sebeple değerleme ve satış gibi işlemler için çeşitli iş ortaklarıyla beraber çalışır ve ihale usulüyle gayrimenkullerin satışlarını şeffaf bir biçimde gerçekleştirirler. Ülkemizin önemli katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans, bu doğrultuda sürekli olarak, ev, dükkan, işyeri, taşıt, arsa ve bunun gibi gayrimenkullerin satışlarını gerçekleştiriyor. Bu satışları tapu.com, intengo.com,muzayede.com, bankadan.com platformları üzerinden inceleyebilir, ihalelere katılabilir, tekliflerinizi verebilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye Finans tarafından ihaleye konu edilen bu gayrimenkuller için, banka tarafından sunulan 120 ay vadeli % 0,89 kar payı oranına sahip, konut finansmanı desteğinden de faydalanabilirsiniz.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!


İstanbul Bağcılar 91 Metrekare 650.000 TL

Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından ihaleye sunulan bu daire, İstanbul’un Bağcılar ilçesinde bulunuyor. Daire 2 oda 1 salon oturma düzeninde yapılandırılmış. Çatı Piyesli olan dairenin değerlemesi yapılmış ve 650.000 TL olarak ilk satış bedeli belirlenmiş. Daire bu fiyatıyla, bölgede bulunan muadillerine göre, son derece ekonomik bir avantaj sunuyor. İhaleye katılabilmek ayrıca 23.500 TL Hizmet Bedeli ödenmesi gerekiyor. Bu daire için, Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından 120 ay vadeli % 0,89 kar payı oranına sahip Konut Finansmanı Desteği alabilirsiniz.

Ankara Güdül’de 264 Metrekare Müstakil Ev 350.000 TL

Türkiye Finans tarafından sunulması nedeniyle, muadillerine göre çok ekonomik fiyat avantajıyla sunulan bu müstakil ev için, belirlenen ilk satış bedeli 350.000 TL. İhaleye teklif verebilmek için 12.390 TL Hizmet bedeli ödemesi yapılması gerekiyor. Müstakil ev 264 metrekare ve 2000 yılında inşa edilmiş. Bu konut içinde Türkiye Finans tarafından sunulan Konut Finansmanı desteği ürününden faydalanabiliyorsunuz. Banka 120 ay vadede % 0,89 gibi düşük bir kar payı oranına sahip.