Türkiye Finans Katılım Bankası gayrimenkullerini yok pahasına satmaya başladı!

Türkiye Finans Katılım Bankası, bankanın mülkiyetinde olan ihtiyaç fazlası gayrimenkul satışlarını, sürekli olarak iş ortakları aracılığıyla gerçekleştiriyor. Bankalar yasa gereği KDV mükellefi olmadığı için, Bankaların satışını gerçekleştirdiği gayrimenkullerinde KDV muafiyetinden kaynaklı, muadillerine göre daha ekonomik fiyatlara sahip olması avantajı ortaya çıkıyor. Bu sebeple bankalardan gayrimenkul satın almak, önemli fiyat avantajlarının ortaya çıkmasına neden oluyor.

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkulleri Nasıl Takip Edebilirim?

Bankacılık yasası gereği, bankalar kendi iş kolları dışında bulunan alanlarda faaliyet gösteremezler. Bu çerçevede gayrimenkul satışı gibi farklı bir iş kolunda eylem gerçekleştirebilmeleri için, bu alanda yetkin olan iş ortakları aracılığıyla satışları gerçekleştirirler. İntengo, tapu.com, bankadan.com ve muzayede.com Türkiye Finans Katılım Bankası satılık gayrimenkulleri için başvurulabilecek olan iş ortaklarıdır. Bu web sitelerini takip ederek, Türkiye Finans Katılım Bankası satılık gayrimenkul ilanlarına ulaşabilirsiniz. Satışa çıkan gayrimenkullerin satış bedelleri de, yine bankalar tarafından belirlenemez. Bu belirleme resmi Gayrimenkul değeri değerleme kuruluşları tarafından belirlenir. Bu bedel üzerinden satışa sunulan gayrimenkullerin bir kısmı, bağlı olunan iş ortaklarının düzenlediği açık arttırmalar yoluyla da satışa sunulabiliyor.

Türkiye Finans Konut Finansmanı Desteği

Türkiye Finans Katılım Bankası satılık gayrimenkulleri arasından teklif vermeyi düşündüğünüz gayrimenkuller için, aynı zamanda çok uygun kar oranı ile sunulan finansman destekleri de sağlıyor. Türkiye Finans’tan sağlanan konut finansmanı desteği 120 aya kadar vade seçeneğiyle sunuluyor. Finansman desteğine uygulanan kar oranı %0,69 gibi çok düşük bir oran olarak belirlenmiş. Satılık gayrimenkuller arasından ilgilendiğinizi belirledikten sonra, bankaya başvurarak finansman desteğiyle ilgili işlemleri başlatabilirsiniz.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Katılım bankası kendi gayrimenkul satışları için gelen başvurularda, kredi finansman desteği konusunda oldukça esnek bir yaklaşım sergiliyor. Genellikle süratli bir şekilde finansman desteğini alabiliyor ve gayrimenkulünüzü de hemen satın alabiliyorsunuz. Böylece KDV indirimli emsallerine göre zaten uygun fiyatlı olan gayrimenkulleri, birde kredi finansman desteği avantajıyla satın alabiliyorsunuz. Bu avantajdan faydalanmak için, sürekli satışa sunulan gayrimenkulleri takip edebilir ve Türkiye’nin her bölgesinde yer alan, konut, iş yeri, müstakil ev, tarla ve arsa gibi gayrimenkulleri avantajlı bir şekilde satın alabilirsiniz.