Bankacılık işlemlerini faiz üzerinden yürütmek istemeyenler için önemli bir isim olan Türkiye Finansbank, konut satışları ile de müşterilerinin yanında.

Türkiye Finans, finansal destek ya da mevduatların değerlendirilmesi gibi klasik bankacılık işlemlerine alternatif olarak müşterilerine faizsiz birtakım araçlarla hizmet sunan bir kalkınma bankası. Bu nedenle özellikle yüksek faizlerden kaçınan ya da faizle işlem yapmak istemeyenlerin buluştuğu bir adres. Bunun yanı sıra Türkiye Finans piyasanın çok altında fiyatlarla yapmış olduğu konut satışları ile de müşterileri için büyük bir olanak sunuyor.

Türkiye Finans Gayrimenkul Satışının Sağladığı Avantajlar

TÜRKİYE FİNANS 1-2

Bankalar daha önce kullandırmış oldukları kredilerin geri ödemelerinde aksaklıklar meydana geldiğinde ipotek altına almış oldukları gayrimenkulleri kredi geri ödemesi yerine alma hakkına sahiptir. Ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kanunu’na göre icradan haciz yolu ile alınan bu gayrimenkulleri en fazla 3 yıl gibi bir süre ellerinde tutabilirler. Eğer 3 yıl içerisinde söz konusu gayrimenkulleri elden çıkartmazlarsa bunlar bankanın sermayesine işlenir. Bu nedenle de asli faaliyet alanları gayrimenkul satışı ve bu satış üzerinden kar elde etmek olmayan bankalar, bu gayrimenkulleri daha önceden krediye konu olan bilirkişi ekspertiz raporuna göre fiyatlandırarak satışa çıkartırlar. Ve bu satış fiyatı da piyasa fiyatlarının oldukça altında seyreder. Aynı şekilde Türkiye Finans da, bu nedenle mülkiyeti kendi üzerine geçmiş gayrimenkulleri piyasadan çok daha uygun koşullarda satışa çıkartarak müşterilerinin konut alımlarına destek oluyor. Üstelik de fiyat avantajının yanı sıra daha başka birçok avantajla birlikte. Örneğin gayrimenkulünüzü Türkiye Finans’tan değil de piyasada herhangi bir emlak komisyoncusundan almış olsaydınız ayrıca bir de komisyon ücreti ödemeniz gerekirdi. Ancak Türkiye Finans bir banka olarak KDV mükellefi olmadığından dolayı buradan satın alacağınız gayrimenkul için herhangi bir komisyon ve dolayısıyla da KDV ödemek zorunda kalmazsınız.

Türkiye Finans Katılım Bankasından Satın Alabileceğiniz Gayrimenkuller

KONUT-3

Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz Yapı Kredi Müşterilerinin Dikkatine! Evinize Su, Elektrik, Doğalgaz Faturası Geliyorsa Hemen 150 TL Alabilirsiniz

Türkiye’nin en büyük katılım bankası olan Türkiye Finans’tan satın alabileceğiniz gayrimenkulleri (konut, işyeri, arsa ve tarla) bankanın gayrimenkuller sayfasından takip edebilir ve ilgilendiğiniz gayrimenkul için kolaylıkla teklif oluşturabilirsiniz. Bankaya ait gayrimenkullerin satışını bankadan.com, intengo, tapu.com ve müzayede.com iş ortaklıklarından gerçekleştirebilirsiniz. Devir, ferağ ve teslim işlemlerinin yapılabilmesi için, banka tarafından bildirilecek süre içinde, satış bedelinin tamamının yapılması gerekir.