Faizli bankacılık işlemlerinden uzak durmak isteyenlerin bankası Türkiye Finansbank, konut satışları ile de müşterilerinin yanında.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Türkiye Finans, klasik bankacılık işlemlerine alternatif olarak müşterilerine faizsiz araçlarla hizmet eden bir kalkınma bankası. Bu haliyle özellikle yüksek faizlerden kaçınan herkesin adresi de denilebilir. Türkiye Finans, bunun yanı sıra elinde bulunan konutları da oldukça uygun fiyatlardan satışa sunarak konut sahibi olmak isteyenlerin en büyük yardımcılarından birisi.

Türkiye Finans’tan Gayrimenkul Almanın Avantajları

TÜRKİYE FİNASN 1

Bankalar, mülkiyetleri kendi üzerlerine olan gayrimenkulleri bir süre sonra satışa çıkartabilir. Türkiye Finans da, bu nedenle mülkiyeti kendi üzerine geçmiş gayrimenkulleri piyasadan daha uygun koşullarda satışa çıkartarak müşterilerinin konut alımlarına destek sunuyor. Üstelik de fiyat avantajının yanı sıra daha birçok avantajla. Piyasadan çok daha uygun fiyatlarla satışa çıkan bu gayrimenkuller alıcılarına büyük bir fiyat avantajı sağlarken bunun yanı sıra başka avantajlar da sunar. Örneğin gayrimenkulünüzü Türkiye Finans’tan değil bir komisyoncudan almış olsaydınız ayrıca bir komisyon ücreti ödemeniz gerekirdi. Türkiye Finans’tan satın alacağınız gayrimenkul içinse herhangi bir komisyon ödemenize gerek olmaz. Bu durum ayrı bir avantaj daha yaratır ki o da KDV ile ilgilidir. Bankalar KDV mükellefi olmadıkları için bu kanalla satın almış olacağınız gayrimenkul için ayrıca komisyon üzerinden KDV ödemek zorunda kalmazsınız.

Türkiye Finans Katılım Bankasından Satın Alabileceğiniz Gayrimenkuller

turkiye-finans-katilim-bankasi

Türkiye’nin en büyük katılım bankası olan Türkiye Finans’tan satın alabileceğiniz gayrimenkulleri konut, işyeri, arsa ve tarla olarak sıralayabiliriz. Tüm bu gayrimenkulleri bankanın gayrimenkuller sayfasından takip edebilir ve ilgilendiğiniz gayrimenkul için kolaylıkla teklif oluşturabilirsiniz. Bankaya ait gayrimenkullerin satışını bankadan.com, intengo, tapu.com ve müzayede.com iş ortaklıklarından gerçekleştirebilirsiniz.  

Türkiye Finans Satılık Gayrimenkulleri İçin Nasıl Teklif Verilir?

TÜRKİYE FİNANS 2-1

  • ​Satılık gayrimenkuller için tekliflerinizi bankanın yukarıda belirttiğimiz iş ortaklarının ilan platformları üzerinden iletebilirsiniz.
  • Gayrimenkullere ilişkin hukuki ve fiili tüm inceleme ve araştırmaları alıcı yani teklif veren taraf yapar. Bu konu ile ilgili olarak daha sonra bankadan herhangi bir şey talep edilemez.
  • Banka, dilediği kişiye, dilediği koşullarda satış yapma konusunda serbesttir.
  • Devir, ferağ ve teslim işlemlerinin yapılabilmesi için, banka tarafından bildirilecek süre içinde, satış bedelinin tamamının yapılması gerekir. Ayrıca diğer maddi ve resmi yükümlülükler de alıcı tarafından eksiksiz bir şekilde yerine getirilmelidir.