Bankalar, tabi oldukları Bankacılık Kanunu uyarınca ana faaliyet konusu olmayan alanlar ile uğraşamıyor. Bu nedenle mülkiyeti banka üzerine geçmiş olan gayrimenkulleri belirli bir süre içinde ellerinden çıkarmaları gerekiyor.

Bankalar KDV mükellefi olmadıkları için bankadan satılık daireler, arsalar, tarlalar ve dükkânlar, piyasa fiyatının çok daha altında satılıyor. Elindeki konutları satışa sunan bankalar arasında Türkiye Finans da yer alıyor.

Türkiye Finans'ın Satışa Sunduğu Konutları Satın Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Katılım bankacılığı prensipleriyle çalışan Türkiye Finans, elindeki evleri piyasa fiyatının çok daha altında satışa sunuyor. Bu konutların satışı ise Bankadan.com, Intengo, Tapu.com ve Muzayede.com ortaklığıyla gerçekleştiriliyor.  Bu konutları satın alabilmek için, öncelikle en yakın Türkiye Finans şubesine giderek, satın almak istediğiniz evin muhammen bedelinin %4,72'si oranında teminat yatırmanız gerekiyor. Bu da 100 bin TL'lik bir ev için 4.720 TL teminat yatırmak anlamına geliyor.

Sonrasında ise Türkiye Finans'ın iş ortağı platformlardan biri aracılığıyla teklifinizi bankaya iletmeniz yeterli oluyor. İlanlar belli bir süre boyunca tekliflere açık oluyor ve süre sonunda en yüksek teklifi veren kişi söz konusu konutu almaya hak kazanıyor. Konutu almaya hak kazanamayanların yatırdıkları teminat bedelleri ise kişilere iade ediliyor.

Türkiye Finans Tarafından Satılan Konutların Fiyatları Nedir?

Türkiye Finans'ın elinde Türkiye'nin her yerinden her tarzda konut bulunuyor. Fiyatla ise konutun bulunduğu ile, muhite ve konutun durumuna göre değişiklik gösteriyor. Örnek vermek gerekirse;

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!
  • Ankara'nın Etimesgut ilçesinde, 100 m², 3+1 kaloriferli daire, 185 bin TL'den,
  • Samsun Kavak'ta, 113 m², 2+1, kaloriferli daire 90 bin TL'den,
  • Şırnak Cizre'de 112 m², 2+1 kaloriferli daire 145 bin TL'den satışa sunuluyor. Nihai satış bedeli ise alıcı adaylarının teklifleriyle belirleniyor.

Türkiye Finans Satışa Sunduğu Konutlar İçin Kredi Fırsatı Veriyor!

Türkiye Finans'ın avantajları düşük fiyatlı ev satışıyla sınırlı kalmıyor. Türkiye Finans kendi sattığı konutlar için 31 Aralık tarihine kadar geçerli olacak benzersiz bir finansman kampanyası sunuyor. Bu kampanya kapsamında, kar payı oranı 60 aya kadar vadede %0,69,  61-120 ay arası vadede ise %0,79 olarak belirleniyor. Maksimum vade süresi 120 ay ile sınırlandırılıyor. Bu finansman kapsamında, 188,80 ​TL ipotek tesis ücreti, 870,84​​​ TL Ekspertiz (Değerleme) ücreti, finansman kullanan kişi tarafından ödeniyor.