Türkiye Finans Katılım Bankası, bankacılık hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğiyle sürekli büyümeye devam ediyor. Ülkemizde bankacılık alanında faaliyet gösteren işletmelerin, alanları dışında bir sektörde faaliyet göstermeleri kanunen yasaklanmış durumdadır. Bu yasa bankaların konut kredisi kapsamında ipotek koyduğu konut ve arsa gibi gayrimenkullerin, bankaya geçmesi durumunda, süratle satılmasını gerektiriyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!


Türkiye Finans Bu gayrimenkullerin satışını, bu alanda kendisini kanıtlamış, bankadan.com, intengo, tapu.com ve muzayede.com internet platformları aracılığıyla gerçekleştiriyor. Bu platformlarda, şeffaf ve isteyen herkesin teklif verebileceği müzayedeler düzenleniyor. En yüksek teklifi veren kişi gayrimenkulü almaya hak kazanıyor. Aynı zamanda Türkiye Finans 120 ay vade ve 0,89 faiz oranıyla, bu gayrimenkullerin alınabilmesi için gerekli konut kredisini de kullanıcıya sağlıyor. Kullanıcı dilerse ihalesini kazandığı gayrimenkul için kendi bankasından da konut kredisi talebinde bulunabiliyor.


Türkiye Finans Konut Satışı Süreci Nasıl İşliyor?


Alıcı ilgilendiği gayrimenkul için, ilgili web platformundan tüm özellikleri ve bilgileri ve satışa sunulan bedeli görebiliyor. İlgili gayrimenkul için teklif vermek istediğinde, platform üzerinden üye olunması gerekiyor. İstediğiniz gayrimenkulde buluna “teklif ver” butonuna tıkladığınızda, yönergeleri takip ederek gerekli bilgileri verdiğinizde, platform tarafınıza en kısa sürede ulaşıyor. Gerekli işlemleri tamamlayarak, İhale katılım bedeli bankaya yatırıldıktan sonra, 3 gün boyunca süren ihalede teklif artırımı gerçekleştirebiliyorsunuz.


Süre sonunda en yüksek teklifi vererek gayrimenkulü almaya hak kazandığınızda, Türkiye Finans Grekli konut kredisinin alınabilmesi için ihtiyaç duyulan belgeleri tarafınızdan talep ediyor. Konut kredisinin onaylanmasının ardından, kredi kapsamı dışındaki meblağın yatırılması gerekiyor. Katma Değer Vergisi olmayan ve muadillerine göre çok daha ekonomik bedellere sahip olan gayrimenkulleri, çok düşük konut faizi oranlarıyla satın alabiliyorsunuz.


Satışta Bulunan Türkiye Finans Gayrimenkul Örnekleri

  • İstanbul’un merkezi ilçelerinden biri olan Üsküdar’da, Zeynep Kamil Mahallesinde bulunan hisseli bir dairenin 16/3 hissesi 100.000 TL başlangıç bedeliyle satışa sunulmuş durumda. Bulunduğu bölgenin çok yüksek değerlemeye sahip olması, son derece uygun bir fiyatla dairenin 16/3 hissesini almanızı sağlayacak.
  • İstanbul Bağcılar, Demirkapı Mahallesinde bulunan 3 katlı bir apartmanın çatı katı, Türkiye Finans’ın satışta bulunan diğer bir gayrimenkulü. 90 metrekare ve 3+1 oda sayısına sahip olan bu daire, 540.000 TL başlangıç bedeliyle ihaleye açılmış durumda. Henüz ilk teklifi verilmemiş olan bu daire için fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz. Bölgede muadil daire fiyatları 700.000 - 750.000 TL aralığında.