Artan kiralar ve kiracılığın diğer tüm olumsuz yanlarından kurtulmak herkesin hayali. Ancak kiralar gibi gayrimenkul satış fiyatlarının da sürekli artıyor olması birçok kişinin bu hayallerini gerçekleştirebilmesinin önündeki en önemli engellerin başında geliyor. Bu durumda yeterli nakit miktara sahip olmayan kişiler için tek çare bankalardan konut kredisi çekmek oluyor. Fakat bu kez de yüksek kredi miktarları karşılığında yüksek faiz ödemeleri çıkıyor. Tüm bunlar ev sahibi olmak isteyenlerin umudunu kırarken Türkiye Finans ev sahibi olmak isteyenler için mükemmel seçenekler oluşturmuş durumda. Hem elindeki konutları piyasanın çok altında rakamlarla satışa sunuyor hem de yeterli nakdi olmayan müşterileri için bir konut finansman desteği sunuyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Piyasada Bu Fiyata Konut Yok

tf 3

Artık ev almak isteyen kişileri için tek adres emlak ofisleri ve gayrimenkul aracı kuruluşları değil. Türkiye Finans tüm bu kurumlara alternatif olarak elindeki konutları oldukça uygun fiyatlarla satışa çıkarmaya başladı. Bugüne kadar klasik bankacılık işlemlerine alternatif olarak faizsiz bankacılık işlemleri yürütmesinin yanı sıra ayrıca elinde bulunan konutları da piyasanın neredeyse yarı fiyatına ev sahibi olmak isteyenlerle buluşturuyor. Daha önce Türkiye Finans, daha önce sunmuş olduğu finansal desteklerin gere ödemelerinde sorun olduğunda ipotek altında olan gayrimenkullere el koyma hakkında sahiptir. Ancak Türkiye Finans, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kanunu’na göre icradan haciz yolu ile alınan bu gayrimenkulleri en fazla 3 yıl gibi bir süre elinde tutabilir. 3 yıl içerisinde bu konutları elinde çıkartamazsa yasa gereği bu konutlar bankanın sermayesine eklenir. Bu nedenle de asli faaliyet alanı gayrimenkul satışı ve bu satış üzerinden kar elde etmek olmayan Türkiye Finans, bu konutları oldukça uygun fiyatlarla satışa sunar. Satış fiyatı ise bilirkişi ekspertiz raporuna göre belirlenir.

KDV Yok

tf 4

Bankalar Katma Değer Vergisi mükellefi olmadıklarından dolayı, Türkiye Finans’tan almış olduğunuz konutlar karşılığında bir KDV de ödemezsiniz. Ancak diğer aracı kurumlar ya da emlak ofislerinden konut alımı gerçekleştirdiğinizde KDV işlem fatura bedeline yansıtılır. Bu nedenle de otomatikman KDV’yi ödemiş olursunuz. İşte tam da bu nedenlerden dolayı hem daha ucuz fiyata konut almak hem de alım sonrasında herhangi bir KDV ödememek için Türkiye Finans konut satış ilanlarını mutlaka incelemelisiniz. Türkiye Finans’tan satın alabileceğiniz gayrimenkulleri (konut, işyeri, arsa ve tarla) bankanın gayrimenkuller sayfasından takip edebilir ve ilgilendiğiniz gayrimenkul için kolaylıkla teklif oluşturabilirsiniz. Bankaya ait gayrimenkullerin satışını bankadan.com, intengo, tapu.com ve müzayede.com iş ortaklıklarından gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik de bankadan %1,55 kar payı oranı ve 120 aya varan vadelerle konut destek finansmanı talep edebilirsiniz.