Konut finansmanları ya da yüklü miktardaki bireysel finansmanların kullanımı esnasında bankalar müşteriden teminat isterler. Konut finansmanı kullanımlarında, finansmana söz konusu olan ev banka tarafından ipotek edilirken, diğer yüklü miktardaki finansmanlar için de bankalar müşteriye ait konut, arsa, tarla gibi gayrimenkulleri ipotek eder.

Bankalar Bu Sebeplerle Portföylerindeki Evleri Piyasa Fiyatının Altına Satar

türkiye finans

Finansmanın geri ödemeleri sorunsuz tamamlandıktan sonra ipotek kaldırılır. Ödemelerde aksama olması durumunda ise finansman kullanan kişiye 90 gün yasal süre tanınır. 90 gün içerisinde de şayet finansman ödemesi yapılmazsa teminat olarak gösterilen gayrimenkulün satış hakları bankaya devrolur.

Bankalar, tabi oldukları Bankacılık Kanunu uyarınca ana faaliyet konusu olmayan alanlar ile uğraşamazlar. Bu nedenle mülkiyeti banka üzerine geçmiş olan gayrimenkulleri belirli bir süre içinde ellerinden çıkarmaları gerekir. Buna ek olarak bankalar KDV mükellefi değildir. Bu da bankalar tarafından satılan evlerde müşteriye KDV yükü yansımayacağı anlamına gelir.

Türkiye Finans Elindeki Evleri Uygun Fiyatlarla Elinden Çıkartıyor

EV-1

Türkiye Finans katılım bankası da elindeki evleri piyasa fiyatının çok daha altına satışa çıkartıyor. Türkiye'nin dört bir yanından evler, uygun fiyatlarla yeni alıcılarını bekliyor. Türkiye Finans, elindeki gayrimenkulleri kendi sitesinin yanı sıra Bankadan.com, Tapu.com, Müzayede.com ve İntengo aracılığıyla satışa sunuyor. Gayrimenkullere bu sistemlere üye olarak teklif vermek mümkün oluyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Öncelikle seçilen ev için Türkiye Finans'a, bankanın ekspertiz raporları sonucu belirlemiş olduğu değerin %3'ü oranında teminat yatırılıyor. Ardından ilgilenilen eve bu sistemler üzerinden teklif verilebiliyor. Satış ilanı banka tarafından belirlenen süre boyunca açık kalıyor. Süre sonunda en yüksek teklifi veren kişi evi almaya hak kazanıyor.

Türkiye Finans Elindeki Evlerin Satışı İçin Finansman Desteği Sunuyor

ş ev

Türkiye Finans, elindeki evlerin satışı için ilgilenen müşterilere finansman desteği de sunuyor. Aylık %1,72 kar oranı ve 120 aya varan vadelerle, satın alınacak evin değerine ve başvuru sahibinin gelirine göre değişen miktarda finansman desteği sunan Türkiye Finans katılım bankası, bu sayede ev almak isteyenleri hayallerine kavuşturuyor.

Türkiye Finans tarafından satılan evler için Türkiye Finans'tan finansman desteği almak, ekspertiz ücretinden muafiyet sağlıyor. Böylelikle ekspertiz ücreti de cebiniza kalmış oluyor. Üstelik uygun kar payı oranları ve sizi üzmeyen vade seçenekleriyle geri ödeme esnasında da zorlanma yaşanmıyor. Size de yeni evinizin tadını çıkarmak kalıyor.