Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen ve duyan herkesi şaşkına çeviren Tekirdağ'daki sahte doktor olayında soruşturma devam ederken, annesinden bir açıklama geldi. Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın annesi Semra Arslan, konuyla ilgili ATV'ye konuşurken, 'bunların hepsi nasıl yalan olur?' diyerek hala daha yaşadıklarına inanamadığını aktardı. İşte Ayşe Özkiraz'ın doktorluk oyunu ve annesinin tepkisine ilişkin detaylar!

'Hepsi Nasıl Yalan Olur?'

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sahte doktor olayı Tekirdağ'da meydana geldi. Yapılan bir şikayetin ardından tutuklanan sahte doktor Ayşe Kiraz'ın annesi Semra Arslan, 'Bunlar hepsi nasıl yalan olur!' diyerek hala daha şaşkınlığın atlatamadığını açıkladı. Gerçekten de duyan herkesi şaşkına çeviren olay sonrası anne Semra Arslan, 'Ben büyüyünce doktor olacağım derdi. Anne sen çok çektin, ben seni kurtaracağım derdi. Doğru söyleseydi, beni kurtarmasaydı. Bu kartları nasıl çıkarttı? Ben arıyorum, arkadaşları ile Çapa'da yemek yiyor. Tutuklandığı güne kadar bilmiyorduk.' dedi. Yaşadıklarını büyük bir üzüntüyle aktarmaya devam eden anne Semra Arslan ayrıca, ' Gece saat 23.00'da tutuklandı denildi. Maaş almış olsaydı, paraya heves etti derdim. Ama bu da yok. Bir sabah bağırarak uyandı. Korktum. Ne oldu dedim. Anne ben sınavdan 496 puan almışım dedi. Tercihlerini yaptı. Bir hafta on gün sonra, anne 'Ben Çapa'yı tutturmuşum' dedi' şeklinde konuştu.

‘Görüntülü Arıyorum, Hemşirelerle Birlikte’

Sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın annesi Semra Arslan, 'Kayıt olmaya gittiğinde iki tane kimlik getirdi. Biri fakülte kimliği, biri de tıp fakültesi kimliği. 'Anne bunu bana zimmetlediler' dedi. Yurda yerleştirdik. Yurt müdürünün numarasını aldık. İlk defa ayrılıyorduk kızımızdan. Kazanmış kızımız dedik. Rabbim her anneye, babaya bunu nasip etmezdi. İstanbul'da bir yıl kaldı, geri geldi. 'Dekanlıktan bulunduğunuz yerlerdeki hastanelerde ve sağlık ocaklarında ders görün dediler' dedi. Bir çocuk cerrahisi var. Ben onun yanında çalışacağım dedi. Hatta bir arkadaşım daha var dedi. İki kişi geldik dedi. Haftada iki gün nöbete kalıyor. Doktorla birlikte fotoğraflar çekiliyor. Görüntülü arıyorum, hemşirelerle odada oturuyor. Bunların hepsi mi yalan olur? Hiçbir şey anlayamadık biz' dedi. Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından ise olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.