Acil nakit ihtiyaçları dolayısıyla kredi çekmek isteyen, ancak yüksek faizlerden endişe edenleri sevindiren haber İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası 2022 yılında ihtiyaç kredisini %0 faiz ödeyerek kullanabilme imkanı getirdi. İş Bankası faizsiz kredi ile bu yaz tüm acil harcamalar için ihtiyaç duyulan toplu nakit desteği, daha uygun geri ödeme koşullarıyla karşılanabiliyor. Peki İş Bankası faizsiz krediden kimler yararlanabilir? İş Bankası faizsiz kredi koşulları neler? Tüm detaylar haberimizde!

İş Bankası’ndan Faizsiz İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Türkiye İş Bankası tarafından sunulan yeni ihtiyaç kredisi kampanyasında faiz oranı %0 olarak belirlendi. Böylelikle 2022’de İş Bankası’ndan hiç faiz ödemek zorunda kalmadan tüm acil nakit ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor. İş bankası faizsiz kredi kampanyası kapsamında aylık%0 faiz oranının yanı sıra çok uygun ödeme koşulları da sunuluyor. Böylelikle 2022’de kredi kullanırken, kredi borcu üzerine ek yüksek faiz oranlarının uygulanması sonucu oluşan aylık fahiş kredi taksit tutarları gibi bir problemle de karşı karşıya kalınmıyor.

İş Bankası’ndan Faizsiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Kullanılır?

İş Bankası’nın aylık ödemesi %0 faizli olan ihtiyaç kredisi kampanyası “peşin faiz ödemeli” olarak sunulmaktadır. Faizsiz kredi kampanyasına göre tüketiciler İş Bankası’ndan ihtiyaç kredisini “peşin faiz ödemeli” olarak kullanabiliyor. Böylelikle aylık ödemesi %0 faizli hale döndürülmüş oluyor. İş Bankası peşin faiz ödemeli ihtiyaç kredisinde peşin faiz tutarı kredi bedelinden otomatik olarak düşülüyor ve tüketiciye kalan kredi tutarı veriliyor. Dolayısıyla peşin olarak kredi faizinin ödenmiş olması aylık %0 faizli olacak şekilde kredi taksitlerinin oluşturulabilmesi sağlanıyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İş Bankası peşin faiz ödemeli ihtiyaç kredisinde 10.000 TL limitli bir kullanım için 10 ay vadeye %2.05 faiz oranı üzerinden peşin faiz ödemesi belirleniyor. Böylelikle 1.249.04 TL tutarında bir peşin faiz ödemesi yapılıyor. Daha sonra aylık %0 faiz üzerinden sadece 1.000 TL tutarında kredi taksit ödemeleri gerçekleştirilebiliyor. Eğer bu ihtiyaç kredisi standart faizli olarak kullanılır ise 10.000 TL için 10 ay vadede %2.05 faiz oranı ile aylık 1.140.23 TL tutarında taksit ödemesi gerçekleştiriliyor.