Türkiye'nin güvenilir bankaları arasında yer alan Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi ve Akbank ihtiyaç kredisine getirdiği yeniliklerle dikkati çekiyor. İşte 40 bin TL'ye kadar anında kredi almanın yolu..

İhtiyaç kredisi, son yıllarda evlilik ya da yeni bir iş kurma gibi büyük olaylardan çok satın alma işlemlerinde kullanılmaya başlandı. Yaygınlaşan kredi kullanımı da bankaları harekete geçirdi ve pek çok yeni ihtiyaç kredisi tanımlandı. Müşterilere özel faiz oranları ile neredeyse 7 gün 24 saat anında kredi çekme imkanı veren pek çok banka da türedi. Bu bankalar arasında en güvenilir olanları ve en cazip geri ödeme planını oluşturanlar ise İş Bankası, Akbank ve Yapı Kredi olarak göze çarpıyor. Gelin, bu bankalara özel anında kredi detaylarına birlikte göz atalım.

İş Bankası'na Özel Anında Kredi Şartları Nelerdir?

İş Bankası-1

İş Bankası,  müşterilerine özel faiz oranları ile 7 gün 24 saat kredi dağıtan ilk banka olma özelliğine sahip. Nakit kullanımına ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olan İş Bankası, 50 bin TL'ye kadar olan tüm nakit ihtiyaçlarınızı kişiye özel faiz oranları ile birlikte sunuyor. Üstelik bu bireysel krediden yararlanırken ilk taksiti krediyi çektiğiniz tarihten üç ay sonrasına erteleyebiliyorsunuz. Eşit taksitlerle ödeme imkanı da İş Bankası'nın anında kredi hizmetinin bir başka cazip yanı. 90 güne varan ödemesiz dönemli krediye hemen hemen her yerden başvurabiliyorsunuz. Ama İş Bankası anında kredi kullanımı için müşterilerine bazı şartlar da öne sürüyor. 

Uygulanacak bireysel faiz oranı sizin özelliklerinize, kredi tutarına, kredi vadesi ve diğer kredi bilgilerine göre değişiyor. 90 günlük ödemesiz dönem seçimi ise bankamatiklerden yapılan başvurularda geçerli değil. Şubeye gitmeden İşCep, İnternet Şubesi ya da bankamatiklerden başvurabileceğiniz kredi onaylandığı takdirde tutar hemen vadesiz hesabınıza aktarılıyor. 50.000 TL üzerindeki başvurularının anında kullandırılmasına dair değerlendirme ise başvuru bazında yapılıyor. 

Yapı Kredi'de Anında Kredi Kullanma Şartları Nelerdir?

Yapı Kredi

Yapı Kredi'nin bireysel internet şubesi ve mobil uygulamasından kredi başvurunuzu 36 ay vadeye kadar yapıp hemen kullanabilirsiniz. Şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi tutarı hafta sonu ya da hafta içi fark etmeksizin anında hesabınıza geçer.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Kredi tutarı en az 1000, en fazla 200 bin TL olabilir. Bankanın tanıdığı bir ön onaylı limit varsa da limit tutarına kadar kredi kullanabilirsiniz. Ama ön onaylı limitler sonrası tekrar değerlendirme yapılabilir, limitleriniz krediden önce düşürülebilir ya da tamamen iptal edilebilir. Banka değerlendirmesinde başvurunuz reddedilebilir ya da talep ettiğiniz tutarın altında bir ödeme alabilirsiniz. Sonuç size SMS ile bildirilir. Ayrıca durumunuzu Yapı Kredi Mobil ve bireysel internet şubesindeki "Krediler" menüsündeki Başvuru İzleme adımından da izleyebilirsiniz.
 

Akbank Direkt Kredi Nasıl Kullanılır?

Akbank

Akbank Direkt Kredi'ye Akbank Mobil ya da Akbank İnternet üzerinden başvurabilir ve alabileceğiniz kredi tutarını yine uygulamadan görebilirsiniz. Bu sayede 100 bin TL​'ye kadar bir kredi tutarını 7 gün 24 saat bir belge gerekmeden alabilirsiniz. Ancak Akbank, kredi kullanma koşullarını belirleme, değiştirme ve krediyi durdurma hakkına sahiptir ve ek belge talebinde bulunabilir.