Türkiye İş Bankası, acil nakit ihtiyacı olanlar için faizsiz kredi müjdesini duyurdu. Ekonomik sıkışıklıkları nedeniyle acil harcamalarını karşılamak için kredi kullanmak isteyen ancak yüksek faizlerden endişelenenler için müjde İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası 2022 yaz dönemine özel faizsiz kredi kampanyası düzenliyor. Peki İş Bankası’nın faizsiz kredi şartları neler? İş Bankası faizsiz kredi nasıl kullanılır?

İş Bankası’ndan %0 Faizli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Türkiye İş Bankası, 2022 yaz dönemine özel olarak aylık ödemesi %0 faizli olan ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu. İhtiyaç kredilerindeki yüksek aylık faiz oranları nedeniyle yükselen taksit tutarları İş Bankası’nın faizsiz kredi kampanyasıyla daha uygun seviyelere geliyor. Kampanya kapsamında İş Bankası, tüm müşterilerine standart ve peşin faiz ödemeli olarak iki farklı ödeme planı seçeneği sunuyor. Peşin faiz ödemeli planını tercih edenler aylık %0 faizli taksit fırsatından yararlanıyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

İş Bankası’nın peşin faiz ödemeli planına sahip olan faizsiz ihtiyaç kredisi kampanyasında tüm acil nakit ihtiyaçları için her ay faiz ödemeden kredi kullanma şansına sahip olunabiliyor. İş Bankası tarafından başlatılan peşin faizli ihtiyaç kredisi paketinde söz konusu faiz peşin olarak ödenmektedir. Buna göre de İş Bankası tarafından peşin faiz ödemeli kredi paketinde söz konusu peşin faiz tutarı, kredi limiti tutarından otomatik olarak düşülmektedir. Böylelikle kredi taksit tutarlarının üzerinde her ay ekstra bir faiz uygulanmasının da önüne geçilebiliyor. Dolayısıyla da İş Bankası kredi taksitleri daha ekonomik seviyede oluyor.

İş Bankası Peşin Faiz Ödemeli İhtiyaç Kredisi

İş Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisinde standart faiz ödemeli ve peşin faiz ödemeli şeklinde iki farklı ödeme planı seçeneği sunuluyor. Bu kapsamda standart faiz ödemeli ihtiyaç kredisi kullanıldığında sabit her ay taksit tutarları %2.05 faiz oranı uygulanıyor.  Peşin faiz ödemeli kredide ise faiz tutarı yine %2.05 oranı üzerinden kredi limitinden peşin şekilde düşülüyor. Böylelikle her ay kredi taksit tutarları üzerinde ekstra bir faiz uygulaması söz konusu olmuyor. Yani örneğin; 10.000 TL ihtiyaç kredisi peşin faiz ödemeli seçildiğinde 10 ay için 1.000 TL takside, standart faiz ödemeli seçildiğinde 10 ay vade için 1.250 TL olarak uygulanıyor.