Son yıllarda bankalara borçlu sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. Pandemi döneminin ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri 2022’deki uluslararası krizlerle birlikte işsizliğin doruk noktaya ulaşmasına neden oldu. Artan enflasyon ve düşen gelirlerle birlikte vatandaş, bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanıyor. Bankaya borçlu olan ve bu yüzden kredi sicili de olumsuz etkilenenlere müjde yine bankalardan geldi. O 2 büyük banka müşterilerine diğer bankalardaki borçlarını daha uygun koşullarda ödemek üzere transfer fırsatı sunuluyor.

İş Bankası Borç Transfer Kredisi Avantajları

Türkiye İş Bankası, tüm müşterilerine diğer bankalarda olan kredi borçlarını “Borç Kapatma Kredisi” kampanyasından faydalanarak, daha uygun koşullara sahip hale getirmeye yardımcı oluyor. Kampanya ile diğer bankalardaki kredi borçları İş Bankası’na taşınıyor. Böylelikle kredi borçlarının gecikmeden çıkması ve daha uzun vade sayısı ve daha uygun faiz oranlarıyla yeniden yapılandırılabilmesi mümkün oluyor. Ayrıca İş Bankası birden fazla farklı bankadaki kredi borcunuzu kapatmanıza yardımcı oluyor. Böylelikle cazip faiz oranları ve uzun vade seçenekleriyle tüm kredi borçlarınızı tek çatı altında bir araya toplamanıza yardımcı oluyor.

Türkiye İş Bankası borç transfer kredisi kampanyasından yararlanmak için İşCep, İş Bankası İnternet Şubesi, Bankamatik ve SMS şubesi gibi dijital başvuru kanallarını kullanabilirsiniz. SMS ile borç transfer kredisi başvurusu için “NAKİT”, “T.C.Kimlik No”, “KREDİ TUTARI” ve “Doğum Tarihi” bilgilerini aralarında birer boşluk olacak şekilde yazarak “4402”numarasına SMS göndermeniz yeterlidir. Hemen borç transfer kredisi başvurunuzu yaparak, gecikmedeki borçlarınızı düzene sokabilirsiniz.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Türkiye’nin kamu bankası Ziraat Bankası, müşterilerine diğer bankalardaki kredi ve kredi kartı borçlarını gecikmeden çıkartarak, tek bir çatı altında toplamaya yardımcı oluyor. Ziraat Bankası’nın “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” kampanyası ile borç transfer kredisinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Kredi kampanyası kapsamında 24 aya kadar ayda %1.10, 60 aya kadar ise %1.20 faiz oranı ile gecikmedeki diğer banka borçlarınızı Ziraat Bankası’na taşıyabilirsiniz.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Diğer bankalardaki gecikmeli kredi borçlarınız için hemen Ziraat Bankası’na başvuruda bulunarak, sizin için en uygun geri ödeme planı seçeneklerinden faydalanarak, gecikmeden kurtulabilir ve daha uygun koşullarda ödeme yapabilirsiniz.