Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Şampiyonayı, 6 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 13 madalya ile tamamladı. Bu sonuçlar ile Kadın Milli Takımı 32 puan toplayarak Avrupa Şampiyonu oldu,

11-13 Mart 2021 tarihlerinde Fransa Nantes’de organize edilen VİRTÜS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında, uzun atlama ve 60 metrede Altın Madalya kazanan, 4×200 ve 4×400 metre şampiyon olan Bayrak yarışı üyesi Esra Bayrak Şampiyonanın en iyi atleti seçildi.

Milli Takım Kafile Başkanı Ensar Kurt, yaptığı açıklamada, “ Özel Sporcularımız tarih yazıyorlar, Şampiyonada altı kez İstiklal Marşımızı okuttular, Ne mutlu bize ki İstiklal Marşımızın Kabul edilişinin yüzüncü yılında Fransa’da altı kez İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya dinlettik, Özel Sporcularımız madalyalarını kahraman şehitlerimize armağan ettiler ve şehitlerimizi asker selamı ile selamladılar. Özel sporcularımız Şampiyonada 13 madalya kazanarak bir rekora imza attılar”  dedi.

Antalyaspor'un yenilmezlik serisine, Aytemiz Alanyaspor son verdi Antalyaspor'un yenilmezlik serisine, Aytemiz Alanyaspor son verdi

Bakan Kasapoğlu’dan tebrik mesajı
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda 32 puanla Avrupa Şampiyonu olan Türkiye Özel Sporcular Kadın Milli Takımı ile şampiyonanın son gününde 2 gümüş 1 bronz madalya kazanan milli sporcularını tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu’nun yayımladığı tebrik mesajı şöyle:

“Fransa'nın Nantes kentinde düzenlenen VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda milli sporcularımız büyük başarılara imza atarken,  Özel Sporcular Kadın Milli Takımımız 32 puanla Avrupa Şampiyonu oldu. Organizasyonun son gününde ise Milli sporcularımız, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Şampiyona boyunca harika performanslar sergileyen Milli sporcularımızı gönülden tebrik ediyor,  sporcularımızın başarılarında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

VİRTÜS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında madalya kazanan özel sporcular şöyle;

Esra Bayrak:UzunAtlama 

Esra Bayrak:60 Metre 

Edanur Akın: 3000 Metre Yürüyüş

Kadınlar 4 X 200 Metre (Esra Bayrak, F.Damla Altın, Muhsine Gezer,Edanur Akın)

Muhsine Gezer: 800 Metre

Muhsine Gezer: 400 Metre

Muhsine Gezer: 200 Metre

Fatma Damla Altın: Pentatlonda •Kadınlar 4 X 400 Metre (Esra Bayrak, F. Damla Altın, Muhsine Gezer, Edanur Akın)

Fatma Damla Altın: 60 M Engelli

Fatma Damla Altın: Yüksek Atlama

Fatma Damla Altın: Uzun Atlama

Oğuz Türker 3000 Metre

( Ajans Bizim )