Bursa'da yaşayan 67 yaşında ve 3 çocuk babası olan Ali Aytekin, yaptığı bir şeyle hem herkesi hayrete düşürdü hem de düşündürdü. Amacının da insanları düşündürmek olduğunu söyleyen Ali Aytekin, kendisine bir mezar yaptırdı. Buraya kadar belki de her şey normal gelebilir. Ancak ali Aytekin'in yaptığını ilginç kılan şey her gün kendi mezarına giderek mezarına diktiği çiçeklere bakıp onlara su vermesi. Halen hayatta olmasına rağmen kendisi için mezar yaptırıp mezara çiçekler diken ve her gün mezara giderek çiçekleri sulayan Ali Aytekin, bu hareketi ile herkesin merakını üzerine çekti. İşte 67 yaşındaki Aytekin'e kendisine mezar yaptırtan düşünce!

Bursa'nın en İlginç Mezarı

Bursa'nın Orhangazi Mahallesi Narlıca Mahallesinde yaşayan 67 yaşındaki ve 3 çocuk babası olan Ali Aytekin, daha hayatta olmasına rağmen ilginç bir karar alarak kendisine bir mezar yaptırdı. 'Herkese örnek olsun diye yaptırdım' diyerek mezar kararını açıklayan Aytekin, mezarı yaptırmakla da kalmadı. Her gün kendi mezarına giderek oraya diktiği çiçekleri sulayarak mezarlıkta zaman geçiriyor. Hatta kendi elleriyle inşa ettiği mezarının üzerine çiçekler diken Aytekin, her gün o çiçekleri sulamaya giderek mezarının üzerine uzanıp ölümü hatırlıyor. Çevresindeki bir çok kişinin anlam veremediği bu hareketi içinse Ali Aytekin, aslında herkese bir şekilde ölümü hatırlattığını ve asıl olan yegane gerçeğin de ölüm olduğunu düşündüğünü söylüyor.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Mezarın Adı Son Durak

Bursa'nın Osmangazi ilçesi Narlıca Mahallesinde yaşayan 67 yaşındaki Ali Aytekin, kendisi için elleri ile bir mezar yeri yaparak mezara da 'Son durak' adını verdi. Bunu yapmasındaki amacın insanlara ölümü hatırlatmak olduğunu söyleyen Aytekin, 'Bir gün kabristana geldim kim zengin kim fakir anlamadım. Bir gün gelecek biz de bu kabire gireceğiz. Yerin üzerini değil altını düşünmek lazım, herkesin ölüm aklına gelsin, herkese örnek olsun diye kendi mezarımı yaptım' diye konuştu. Hatta fikirlerini bir şekilde küçük bir tabelaya da yazan Ali Aytekin, kendi mezarının başına ''Son durak. Mezarlığı ziyaret ettim. Kimin zengin kimin fakir olduğunu anlayamadım. Anladığım tek şey hepsi Fatiha bekliyor' ifadelerini yazdırdı.