Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

İşsizlik oranlarının arttığı 2022 yılında yeni bir işe alım duyurusu daha geldi. Türk Hava Yolları(THY), 2022 yılında yeni personel alımı gerçekleştirileceğini açıkladı. THY’nin resmi internet sitesinden yayınlanan THY personel alım ilanına yoğun talep geldi. THY tarafından kabin memuru alınacağı belirtildi. Peki 2022 THY personel alım şartları neler? THY kabin memuru alım koşulları neler? Kimler THY personel alım ilanına başvurabilir? İşte THY’nin kabin memuru alım ilanına dair tüm detaylar!

Türk Hava Yolları Yeni Kabin Memurları Alacak!

Türk Hava Yolları, 21.yüzyılda büyümeye devam ediyor. Dünyanın en büyük havayollarından birisi haline gelen THY, 2022 yılında yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Dünya genelinde hemen hemen her ülkeye seferler düzenleyen THY, oluşan kabin memuru ihtiyaçları için personel alım ilanı yayınladı.

THY tarafından resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilen personel alım ilanı ile 2022 yılı içerisinde yeni kabin memurları alınacağı açıklandı. Şirketin mevcut kabin memuru ihtiyacına göre belirlenen sayıda personel alımı gerçekleştirilecek. Yayınlanan THY kabin memuru alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların belirli şartlara sahip olmaları gerekecek.

THY Kabin Memuru Alımı Şartları

THY tarafından duyurulan yeni kabin memuru alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların mutlaka sahip olmaları gereken belirli şartlar bulunuyor. İşte 2022 THY kabin memuru alımı başvuru şartları!

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması
  • 01.01.1984 ile 31.12.2002 tarihleri arasında doğmuş olunması
  • Lise mezunu olunması
  • İngilizce biliyor olunması(İyi derecede)
  • Adil sicil kaydı olmaması
  • THY’den daha önce disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olunması.

THY kabin memuru alımlarında aranan bu temel şartların haricinde fiziki koşullarda aranmaktadır. Örneğin kadın adayların 1.60 ile 1.80 arası ve erkek adayların 1.70 ile 1.90 arası boya sahip olması gerekiyor. THY kabin memuru üniforması giyildiğinde kalıcı iz, dövme veya piercing gibi hususların açık kısımlarda görünmemesi de gerekmektedir.

THY Kabin Memuru Başvurusu Nasıl Yapılır?

THY kabin memuru başvuru işlemleri THY resmi web sitesi üzerindeki “İnsan Kaynakları” kısmından gerçekleştirilebilecek. THY kabin memuru başvuruları 9 Eylül’de başladı. Adayların en kısa süre içerisinde başvuruda bulunmaları öneriliyor olsa da THY tarafından son başvuru tarihi açıklanmadı.