Kadın girişimcilere özel olarak uygulanan bu kredi imkanıyla birlikte artık 225 bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullanmak mümkün.

Hem bireysel müşterilerini hem de KOBİ'lerin ihtiyaçlarını karşılamak için birçok farklı kredi imkanını yürürlüğe koyan Halkbank'tan cazip bir kredi fırsatı daha geldi. Kadın girişimcilere özel olarak uygulanan bu kredi imkanıyla birlikte artık 225 bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullanmak mümkün. Eğer siz de 30 yaşınızı aşmadıysanız ve KOSGEB'in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni bitirdiyseniz; Halkbank sizlerin yeni iş kurmanıza ya da var olan işlerinizi büyütmenize olanak sağlayan dev bir kredi kampanyasını duyurdu. Bakalım kampanyanın detayları nelermiş?

Aslında Halkbank'ın sunmuş olduğu bu kredi kampanyasında iki farklı şekilde kredi bizleri bekliyor. Bu kredilerden birinde faiz uygulanırken diğerinde 0'lük bir faiz indirimi söz konusu oluyor.

KOSGEB KOBİ Finansman Kredisi

Halkbank ve KOSGEB'in işbirliği sayesinde ortaya çıkmış bu kredinin üst limiti 50 bin TL olarak açıklanmış durumda ancak girişimcinin; genç, kadın, engelli, gazi veya birinci derecede şehit yakını olması durumunda üst limit 70 bin TL olarak yeniden güncelleniyor. 36 aylık vade fırsatıyla gelen bu kredide faiz oranı ise KOSGEB Destek oranı düşüldükten sonra belirleniyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Kimler Faydalanabilir?

  • KOSGEB Veri Tabanı’nda kayıtlı ve aktif işletmeler,
  • KOBİ Bilgi Beyannamesi güncel kadın girişimciler,
  • KOSGEB desteği ile işini kurmuş faal işletmeler.

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Halkbank'ın faizsiz kredi imkanınında ise üst limit 225 bin TL olarak belirlenmiş durumda ancak bazı şartlar elbette mevcut. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 30 yaşını doldurmamış girişimciler için azami kredi limiti 100 bin TL olarak belirlenmiş fakat en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde işletme kuran girişimciler için üst kredi limiti 225 bin TL'ye kadar çıkıyor.

Kimler Faydalanabilir?

  • “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olanlar.
  • Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.
  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirenler.
  • KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankamıza sunan, kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar.