Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu! Oğuzhan Uğur'un Mevzular Açık Mikrofon'a Tarikat Lideri Cübbeli Ahmet Hoca'yı Çağırması Olay Oldu!
Oyuncuların yayın yaparak büyük kitlelere hitap ettiği ve üstelik hitap ederken de oldukça büyük paralar kazandığı bir internet sitesi olan Twitch, kısa sürede dünyanın en çok tıklanan sitesi haline dönüşmüş durumda. Her türden oyun severin kolay bir şekilde sevdiği oyunu izleyebilmesine olanak sağlayan ve online oyunların canlı yayınlandığı bir sosyal medya platformu olan Twitch, henüz 2011'den bu yana hayatımızda. Ancak yaşının genç olmasına rağmen dünyanın en popüler canlı yayın uygulamalarından birisi olan Twitch, test ettiği yeni bir özelliği kullanıcılara duyurdu. Twitch'in yeni özelliği olan mesaj sabitleme özelliği sayesinde artık mesajlarınız sohbette kaybolmayacak.  Tabii ki bunun bir bedeli var, hem de biraz tuzlu bir bedel. İşte detaylar!

Mesajlarınız Sabitlenebilecek

Twitch, kullanıcıları için test ettiği son bir özellik olduğunu duyurdu. Son yılların en popüler sitelerinden birisi olan Twitch, artık sohbet mesajlarının sabitlenebileceğini duyurdu. Henüz yeni test edilen mesaj sabitleme özelliği sayesinde iletinizi sohbet penceresinin en üstünde tutabiliyorsunuz. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcıların göndermiş oldukları mesajlar farklı sürelerle sohbetin en tepesinde görünebilecek. Ancak Twitch, mesaj sabitleme özelliğinin henüz test aşamasında olduğunu duyurdu.

Mesaj Sabitlemenin Bedeli

Ancak Twitch üzerinde mesajınızı sohbetin en tepesine taşıyarak sabitlemenin birtakım maliyetleri de olacak tabii ki. Hem de baştan söylemek gerekirse epey de tuzlu bir maliyet diyebiliriz. Şöyle ki; eğer mesajınızı öne çıkartarak en tepeye sabitlemek isterseniz en az 5 doları gözden çıkartmanız gerekiyor. Bu da tabi güncel kurla hesaplamak gerekirse 92,7 TL anlamına geliyor. Diğer fiyatlar ise şu şekilde:
  • 1 dakika 10 dolar
  • 1 dakika 30 saniye 25 dolar
  • 2 dakika 50 dolar
  • 2 dakika 30 saniye 100 dolar

Yani eğer ki mesajınızı 2 buçuk dakika kadar en tepeye sabitlemek istiyorsanız bunun için 1.854 TL'yi gözden çıkartmanız gerekiyor. Fakat tam da bu nokta da şu ayrıntı önem taşıyor. Twitch'de sabitlenmiş olan mesajlardan yayıncılar da kazanç elde edecek. Belirlenen sisteme göre sabitlenmiş olan mesajlardan gelecek paranın yüzde 70'i içerik üreticisine aktarılırken yüzde 30'u Twitch'e ait olacak. Son olarak sabitlenecek olan mesajlar sıraya alınacak ve sıra ile sabitlenme işlemi gerçekleşecek.