Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Son günlerde sosyal medya devi Twitter'i satın alması ile gündeme gelen Amerikalı girişimci Elon Musk, ülkesinde yapılacak olan ara seçimlerin öncesinde bağımsız seçmenler için çağrıda bulundu. Cumhuriyetçiler ve Demokratlar cephesinde bulunanların kararlarını değiştirmeyeceklerini ancak seçimi kararsız olan seçmenlerin belirleyeceğini söyledi. Bunların ardından Elon Musk, bağımsız seçmenleri Cumhuriyetçilere oy vermeye çağırdı. İşte detaylar!

Kararsız Seçmenler Önemli

Sosyal medya devi Twitter'ı satın alması ve akabinde de Hindistan'daki Twitter çalışanlarının yüzde 90'ını işten çıkarması ile gündeme gelen Elon Musk, şimdi de ülkesinde yapılacak olan seçimlerle ilgili açıklamaları ile gündeme geldi. Sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile kararsız seçmene seslenen Elon Musk, açık açık "Cumhuriyetçilere oy verin" çağrısında bulundu. Amerika Birleşik Devletleri'nde yarın yapılacak olan ara seçimler öncesinde kararsız seçmenlere seslenen Musk, eski Başkan Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçiler için oy verme çağrısında bulundu. Bu konuda açıktan düşüncelerini söyleyen Musk, "Gücün paylaşılması her iki partinin de en kötü aşırılıklarını engeller. Bu nedenle Başkanlık'ın Demokratlarda olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Cumhuriyetçi bir Kongre için oy verilmesini tavsiye ediyorum" şeklinde ifadelerini kullandı.

Artık Cumhuriyetçilere Oy Verecek!

Dünyaca ünlü Elon Musk, sosyal medya hesabından kararsız seçmenlere oy çağrısında bulunurken ayrıca, "Sabit fikirli Demokratlar da Cumhuriyetçiler de asla diğer tarafa oy vermezler. Bu nedenle de kimin göreve geleceğine gerçekten karar verenler bağımsız seçmenlerdir!" ifadelerini de kullandı. Amerika'da yarın yapılacak olan ara seçimlerde, ABD Kongresi'nin alt kanadı, Temsilciler Meclisi'nin tüm üyeleri, Kongre'nin 100 sandalyeli üst kanadı ve Senato'nun üyelerinin üçte biri belirlenecek. Şu ana kadar yapılan kamuoyu yoklamalarında, Başkan Joe Biden'ın partisi olan Demokratların Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kaybedebileceğine dair sonuçlar söz konusu. Ayrıca Senato'da çoğunluğu sağlamak için her iki partinin de şansının olduğu düşünülüyor. Ancak tüm kamuoyu çalışmaları kararsız seçmenin seçimlerde belirleyici olacağı yönünde. Daaha önce yapılan seçimlerde de birtakım siyasi mesajlar veren Elon Musk, Mayıs ayında Demokratları "Bölünmenin ve nefretin partisi" haline gelmekle suçlamış ve hatta eskiden Demokratlara oy verse de bu kez Cumhuriyetçilere oy vereceğini söylemişti.