Son zamanların belki de en çok konuşulan isimlerinden birisi malum Elon Musk. Dünyanın en zengin ve en popüler insanlarından birisi olan Elon Muk, özellikle Twitter'ı satın aldıktan sonra şanına şan kattı diyebiliriz. Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Musk, bu hamlesinin ardından Twitter'a dair de birçok değişiklik için kolları sıvadı. Bununla beraber Amerika'daki seçimlere dair söyledikleri ve aldığı tutum, şirketlerinden birisinde hayvanların deneyler ile öldürülmesi sonucunda patlayan dedikodular derken şimdi de "Acaba Elon Musk CEO'luğu bırakacak mı?" sorusu ile gündemde. En son paylaştığı Twitter anketinde Musk, CEO'luk görevini bırakıp bırakmaması konusunda nasıl bir karar vermesi gerektiğini takipçilerine sordu. Hatta bu anketi yaparken sonuç ne çıkarsa çıksın bu sonuca riayet edeceğinin de sözünü verdi. İşte detaylar!

CEO'luğu Bırakayım mı?

Elon Musk'ı tanımayan yok. En son geçtiğimiz aylarda 44 milyar dolara Twitter'ı satın aldıktan sonra ise duymayanlar da duymuştur artık herhalde kendisini. Çünkü Twitter'ı aldıktan sonra burada yapmaya başladığı değişikliklerin kimisi son derece marjinaldi. Örneğin şirkette çalışanların yarısı işte kovuldu. Yine çok ciddi bir oranı istifa etti. Tüm bu anlarla kaostan kaosa koşan Elon Musk, şu anda ise halihazırda SpaceX, Tesla ve Twitter gibi dünya devlerinin CEO'luğunu yapıyor.  Fakat en son satın aldığı Twitter'da, daha satın alır almaz bu görevi uzun süre yapmayacağını söylemişti. Hatta yalnızca Twitter'ın değil diğer şirketlerin de yöneticiliğini yapmak istemediğini belirtmişti. Hal böyle olunca şimdi bu aralar Elon Musk, Twitter'daki iş yükünü devredecek yepyeni bir lider arayışında olduğunu açıklamıştı. Fakat hiçbirimiz bu sürenin bu kadar kısa olacağını da tahmin etmemiştik.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Oylama Başladı

Twitter'da CEDO'luğa devam edip etmemesi gerektiğini ise takipçileri ile birlikte belirlemek isteyen Musk, bu önemli soruyu Twitter'dan paylaştı. Musk'ın bu şekilde başlatmış olduğu oylamaya ise şu ana kadar 14 milyona yakın insan oy verdi. Ve bu oylamanın şu anki durumuna bakacak olursak, Elon Musk'ın yönetimi bırakmasını isteyenler daha çoğunlukta görünüyor. Ve belki de şirket çalışanları dahi Elon Musk'ın yönetimi bırakması gerektiğini düşünüyor olabilir. Çünkü Musk başa geldikten sonra sürekli olarak hatalar yaşanmaya başlamış. Bunun nedeni ise şirkette çalışanların neredeyse yarısının işten kovulması ya da istifa etmeleri.