Ukrayna'nın başkenti Kiev'den bugün acı bir haber geldi. Kiev yakınlarında bir anaokulunun üzerine düşen helikopterde Ukrayna İçişleri Bakanı Deniz Monastırskiy dahil 18 kişi hayatını kaybederken olayda yaralanan 22 kişi tedavi altına alındı. Ukrayna'nın Kiev bölgesinde bulunan Brovary kentinde bir anaokulunun yakınına düşen helikopterde İçişleri Bakanı Denis Monastırskiy, yardımcısı Yevgeniy Yenin ve müsteşar dahil 18 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Yaşamını yitirenlerden 3'ünün çocuk olduğu bildirilirken, Ukrayna Emniyet Müdürü İgor Klimenko, yazılı açıklamasında, Kiev bölgesine bağlı Brovary şehrinde Acil Durumlar Hizmetleri'ne bağlı bir helikopterin düştüğünü duyurdu.

Zelenski'den Açıklama

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, bugün yaşanan ve İçişleri Bakanı Monastyrskyi dahil 18 kişinin ölümüne neden olan helikopter kazasına ilişkin yayınladığı taziye mesajında; "Bu dakika itibariyle 3 çocuk hayatını kaybetti. Acı tarif edilemez. Helikopter anaokullarından birinin arazisine düştü" dedi. Zelenski taziye mesajında ayrıca "Şu anda trajedinin kurbanlarının kesin sayısı belirleniyor. Bunlar arasında Ukrayna İçişleri Bakanı Denys Monastyrskyi, Bakan Yardımcısı Yevhen Yenin, İçişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Yuri Lubkovych, yardımcıları ve helikopter ekibi yer alıyor. 10'u çocuk 25 kişi yaralandı. Bu dakika itibariyle 3 çocuk hayatını kaybetti. Acı tarif edilemez. Helikopter anaokullarından birinin arazisine düştü. Ukrayna Güvenlik Servisi'ne, Ukrayna Ulusal Polisi ve diğer yetkili kurumlarla işbirliği içinde olayın tüm koşullarını öğrenmesi talimatını verdim" ifadelerine yer verdi.

Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü! Ünlü Sunucu Kadir Ezildi Kalp Krizi Sonucu Vefat Eden Anneannesi İçin Yaptığı Paylaşımla Sevenlerini Üzdü!

Ukrayna İçişleri Bakanlığı Danışmanından Açıklama

Ukrayna İçişleri Bakanlığı Danışmanı Anton Geraşenko, meydana gelen helikopter kazasının nedeninin bir arıza mı yoksa sabotaj mı olduğunun müfettişler tarafından araştırıldığını bildirdi. Gereşenko, ayrıca Facebook hesabından paylaştığı bir açıklamada, helikopter kazasına ilişkin, "Trajedinin nedenleri müfettişler tarafından araştırılıyor. Sabotaj mı, ekipman arızası mı, uçuş güvenliği kurallarının ihlali mi olduğunu yakında öğreneceğiz" ifadesini kullandı.

Kazada Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastyrsky ile birlikte önemli bürokratların ve çocukların da olduğunu hatırlatan Geraşenko, ayrıca şunları da sözlerine ekledi: "Bu korkunç felakette hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum. Helikopterde bulunan herkes Ukrayna vatanseverleriydi, her biri Ukrayna'yı savunuyordu ve güçlendiriyordu. Sizleri her zaman hatırlayacağız. Aileleriniz her zaman dostların ve devletin koruması altında olacaktır."